1. Anasayfa
 2. Haberler

Samsung Galaxy F41 için ilk görsel ve resmi detaylar geldi

Samsung Galaxy F41 için ilk görsel ve resmi detaylar geldi
0

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, ürün gamına bir de SamsungGalaxy F serisini ekliyor. Serinin ilk üyesi ise Samsung Galaxy F41 olacak.

Samsung’un Galaxy S, Galaxy M, Galaxy A ve Galaxy Z modelleri arasına yakında bir de SamsungGalaxy F serisi geliyor. Bu serinin daha önce söylendiği kadarıyla 200-270 dolarlık segmente odaklandığı ve Galaxy F serisi akıllı telefonların kamera odaklı olacağı aktarılmıştı. İşte bu serinin ilk üyesi Samsung Galaxy F41, yapılan duyuruya göre 8 Ekim tarihinde resmen tanıtılıyor. Hindistan merkezli olarak tanıtılacak ve ilk olarak orada satılacak telefon, tam 6.000 mAh pil üzerine kuruluyor ve sAMOLED bir ekran üzerine kuruluyor. Damla çentikli tasarımı benimseyen ve parmak izi sensörü arkasında olan cihaz, daha önce duyduğumuz kadarıyla gücünü Samsung imzalı Exynos 9611 işlemciden alıyor. Kayıtlarda 6 GB RAM ile görünen Galaxy F41, kutusundan Android 10 ile çıkıyor ve üçlü arka kamera sistemi taşıyor.

Samsung Galaxy F41 dikkat çekerken, firma dün yeni kamera sensörlerini de tanıttı

Evet firmadan eskiye odanla daha ince yapılı 108 megapiksel, 64 megapiksel, 48 megapiksel ve 32 megapiksel ISOCELL sensörler geldi. 2020 bitmeden seri üretime alınacak denilen sensörler, Samsung’un kendi modelleri yanında birçok başka akıllı telefonda da karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Burada en üstte yer alan 108 megapiksel ISOCELL HM2, 4K çözünürlükte 120 FPS video desteği getiriyor ve 1/1,52 inç boyutta tasarlanıyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir