1. Anasayfa
 2. İnceleme

Samsung Galaxy Note 10: Söylentiler, Çıkış Tarihi Ve Özellikleri


0

Bu yıl Samsung’un Galaxy Note 10 ve Not 10 + ile bu seriye devam etmesini bekliyoruz. En son raporlar, haberler, söylentiler, resimler ve daha fazlası.

İşte Samsung Galaxy Note 10 hakkında bilmeniz gereken özellikler .

Başlıklar

Galaxy Note 10: Çıkış Tarihi ve fiyatı

Samsung, Note 10’un 7 Ağustos’ta New York’ta bir Galaxy Unpacked etkinliğinde yayınlanacak bir tweet’te ilan etti . Önceki lansmanların zaman çizelgesini takiben, 10 ve 10+ notunun kısa bir süre sonra ön sipariş için kullanılabilir olmasını ve 19 Ağustos yani ağustos son haftasında mağazalarda bulunmasını bekleyebiliriz.

Yeni bir söylenti, fiyatın $100 veya $200 oranında artacağını ve temel fiyatın $1,000 seviyesine yükseleceğini ileri sürdü.

Galaxy Note 10 özellikleri:

Pil:

Note 10, 4.300 mAh’lık bir batarya ile gelecek. Bu, Note 9’un 4.000-mAh batarya ve 4.100-mAh Galaxy S10 Plus’tan daha büyük olacaktır.

Tasarım ve Ekran:

Samsung’un daha eski bir kulaklık haparlör yerine sesli bir ekran (SOD) hoparlörü kullanacağı belirtiliyor. Bu teknoloji, ekran boyunca ses dalgaları göndererek, ekranı bir hoparlöre dönüştürmek ve ek bir kulaklık ihtiyacını ortadan kaldırmak için ekranın arkasındaki piezoelektrik dönüştürücüler kullanır.

Ekranın üst kısmındaki tek delik açma kamerasını, dikey olarak yığılmış üçlü lensli kamerayı arka taraftaki tarafa ve 3,5 mm kulaklık jakına koymaya dikkat etmek için dikkat edilmesi gereken noktalar. Ekranın 6.3 inç civarında ölçeceği tahmin ediliyor.

S Kalem:

Bu yılın başında yayınlanan bir söylenti, Samsung’un Galaxy Note S kaleminin içine bir kamera koyabileceğini iddia ediliyor. Söylentiler ayrıca Galaxy Note 10’un S kaleminin, bazı yıllarda kalemin tasarımının ilk büyük yenilemesi olan Note9’un S kaleminden büyük ölçüde ayırt edilemeyeceğini söyledi.

Kamera:

Raporlar, Note 10 üç olacak Note 10 Pro ise dört kamera alacağı söyledi. Dört kamera kurulumu, Samsung’un standart bir kamera, 5x optik zoom lens Samsung gibi bir telefoto lens sunmasının önünü açacak ve Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus gibi ultra geniş bir snapper.

Dördüncü kameranın uçuş zamanı sensörü olması mümkündür. Samsung’un bileşen üreticilerinden birinin ek TOF sensörleri yapmak için son genişlemesine dayanarak, hem Note 10 hem de Note 10 Pro’nun bu derinlik algılama teknolojisinine sahip olacağı söylenebilir.

5G Desteği:

5G hakkında söylentiler devam ediyor. Son haberler, Galaxy S10 serisinin yanı sıra Samsung tarafından piyasaya sürülen Exynos yonga seti için çekirdek kaynak kodu ile ilgilidir. Kod bir “ davinci5g “den bahsediyor ve Note 10’un geçerli varsayılan kod adı “da Vinci” olduğundan, bu standart Note 10’un 5G bağlantısını destekleyeceği anlaşılmaktadır.

Parmak izi sensörü:

Bu Samsung tarafından onaylanmadı, ancak tüm işaretler, Galaxy S10’te Galaxy Note 10’a sunduğu aynı ekran içi parmak izi sensörünü getiren şirkete işaret ediyor. Bu özellik Galaxy S10’in en büyük yükseltmelerinden biri ve Galaxy Note 10 aynı üst düzey segmenti hedefleyeceğinden, Samsung’un bir sonraki amiral gemisinde bu özelliği aramak mantıksız olmayacaktır.

Yazılım:

Samsung telefonun Android 9 Pie üzerinde çalışacağı ve Samsung’un bir kullanıcı arayüzü ile birlikte eşlik eden tüm önceden yüklenmiş Samsung uygulamaları ile birlikte geleceği göz önüne alındığında.

Note 10’a önceden yüklenmiş olduğu söylentileri dikkate değer bir ek, Microsoft’un Android telefonlarını senkronize edilmiş uygulamalar ve video/fotoğraf paylaşımı gibi birçok kullanışlı özelliğe sahip Windows 10 cihazlarına bağlayan telefon olacağını da söylemek isteriz.

Kulaklık Jakı ve Düğmeler:

Samsung Note 10 kulaklık jakı olmayabilir. Galaxy Telefonları hala sevgili 3.5 mm ses bağlantı noktasını içerecek birkaç premium telefonlardan biri olduğundan, bu tasarımda büyük bir değişim olacaktır. Kanallar ayrıca Samsung’un Pixel 3 ve HTC U11 akıllı telefonuna benzer şekilde basınca duyarlı kenarlarla ses ve güç için fiziksel düğmelerin yerini alabileceğini bildirdi .

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir