Samsung Galaxy Note 20 Ultra’da yeşil ekran meseleyi ortaya çıktı
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Samsung Galaxy Note 20 Ultra’da yeşil ekran meseleyi ortaya çıktı

0

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, 5 Ağustos’ta tertip ettiği UNPACKED faalliğinde merakla beklenen Galaxy Note 20 serisini tanıtmıştı.

Ülkemizde şu anda ön sipariş sürecinde olan yeni amiral gemisi telefonlar, Güney Kore hudutları içerisinde satılmaya başlandı. Ancak Güney Kore’den gelen haberler, Samsung’un başını azıcık ağrıtabilir.

Galaxy Note 20 Ultra ve Galaxy Tab S7+ modellerini satın alan bazı kullanıcılar, ekranın zaman zaman yeşil renk tonlarında gözüktüğünü fark etti.

Galaxy Note 20 Ultra ve Galaxy Tab S7+ modellerinde ortaya çıkan ekran meselesinin bir eşi, geçtiğimiz aylarda bazı iPhone modellerinde de tespit edilmişti.

galaxy-note20-ultra

Yeşil renk meseleyi, Snapdragon yonga setli Galaxy Note 20 Ultra ve Galaxy Tab S7 Plus’ın bazı modellerinde görülüyor. Ekran parlaklığı belli bir seviyeye düşürüldüğünde soluk yeşil bir renk beliriyor.

Sualin ilk başkta AMOLED ekran oturumlarından kaynaklı olabileceği düşünülse de daha evvel LCD ekranlarda da eş meselelerin görülmesi bu kuramı çürütüyor.

samsung

Samsung tarafından mevzu hakkında henüz bir söyleme gelmese de sualin yazılım kaynaklı olma olasılığı oldukça yüksek. Daha evvel de eş bir problem Galaxy S20 modellerinde alana gelmiş ve Samsung aktüelleme ile meseleyi çözmüştü.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir