1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Samsung Galaxy S20 FE için beklenen Türkiye müjdesi geldi

Samsung Galaxy S20 FE için beklenen Türkiye müjdesi geldi

Samsung Galaxy S20 Fan Edition

Sık sık gündeme gelen Samsung Galaxy S20 FE için beklenen büyüme hakikat oldu. Model Türkiye pazarını es geçmeyecek.

Samsung Galaxy S20 Fan Edition ya da fotoğrafı olarak kullanılacak ismiyle Samsung Galaxy S20 FE, fotoğrafı olarak Türkiye’de de satılacak. 23 Eylül tarihli “Galaxy Unpacked for Every Fan” aktifliği “Tüm Hayranlar için Galaxy” ismiyle Türkiye için de duyurulan telefon, ucuz olmayacak olmasına karşın yeniden de Türkiye’ye gelecek olmasını coşturuyor. Telefon hatırlarsınız en son 25W süratli şarj yardımlı 4.500 mAh batarya ile geliyor haberiyle gündeme gelmişti. Modelin daha sonra ise 4G versiyonu Avrupa’da 699 euro seviyesinde satılacak, 5G’li versiyonu ise Avrupa’da 749 euro maliyete sahip olacak sızıntısı gündemdeydi. Yeni telefonun elbette yalnızca 4G versiyonu ile Türkiye’de satılması bekleniyor. Türkiye’de 5G ağı henüz etkin edilmiş değil.

Samsung Galaxy S20 FE için bildiklerimiz şunlar

Yine Roland Quandt‘a göre telefon Galaxy S20 Plus‘tan gelen 6,5 inç 2400×1080 piksel 120 Hz bir ekran üzerine kuruluyor. 6 GB RAM + 128 GB depolamalı amiral gemisi, artta 12 megapiksel geniş açı + 12 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel telefoto barındıran üçlü bir kamera montajı taşıyor. Su geçirmezlik özelliğine de sahip olduğu aktarılan makine, önünde ise 32 megapiksel selfie kamerası taşıyor. Telefon Galaxy S20 ailesi gibi muhakkak pazarlarda Exynos 990, muhakkak pazarlarda da Snapdragon 865 ile elde edilecek. Daha spesifik olursak 5G versiyonda Snapdragon 865, 4G versiyonda ise Exynos 990 kullanılacak. Başka Bir Deyişle model Türkiye’ye kazançsa eforunu Exynos 990‘dan alacak.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap