1. Anasayfa
 2. Haberler

Samsung Galaxy S20 FE ile tanışacağımız etkinlik duyuruldu

Samsung Galaxy S20 FE ile tanışacağımız etkinlik duyuruldu
0

Sık sık gündeme gelen Samsung Galaxy S20 FE için beklenmedik bir adım geldi. “Galaxy Unpacked for Every Fan” etkinliği duyuruldu.

Samsung Galaxy S20 Fan Edition ya da resmi olarak kullanılacak adıyla Samsung Galaxy S20 FE, en son 25W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil ile geliyor haberiyle gündeme gelmişti. Modelin daha sonra ise 4G versiyonu Avrupa’da 699 euro seviyesinde satılacak, 5G’li versiyonu ise Avrupa’da 749 euro fiyata sahip olacak sızıntısı gündemdeydi. Şimdi ise telefonun resmi olarak tanıtılacağı 23 Eylül tarihli “Galaxy Unpacked for Every Fan” etkinliği duyuruldu. Koronavirüs nedeniyle fiziksel etkinlik yapamayan, bu yüzden de yeni modelleri için sanal etkinlik sayısını artıran firmanın (Bu yılın 3.Unpacked etkinliği olacak), normalde Galaxy S20 Fan Edition modelini bir basın bülteni ile tanıtması bekleniyordu. Ancak yeni modeli için anlatacak çok şeyi var gibi görünen Samsung, bu etkinlikte başka bir cihaz / ürün tanıtmayacak deniyor. Yeni telefonun 4G sürümü ile Türkiye’de de resmen satılması bekleniyor.

Samsung Galaxy S20 FE için diğer detaylar şöyle

Yine Roland Quandt‘a göre telefon Galaxy S20 Plus‘tan gelen 6,5 inç 2400×1080 piksel 120 Hz bir ekran üzerine kuruluyor. 6 GB RAM + 128 GB depolamalı amiral gemisi, arkasında 12 megapiksel geniş açı + 12 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel telefoto barındıran üçlü bir kamera kurulumu taşıyor. Su geçirmezlik özelliğine de sahip olduğu aktarılan cihaz, önünde ise 32 megapiksel selfie kamerası taşıyor. Telefon Galaxy S20 ailesi gibi belirli pazarlarda Exynos 990, belirli pazarlarda da Snapdragon 865 ile elde edilecek. Daha spesifik olursak 5G sürümde Snapdragon 865, 4G sürümde ise Exynos 990 kullanılacak. Yani model Türkiye’ye gelirse gücünü Exynos 990‘dan alacak.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir