1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Samsung Galaxy S21 tezsi ekran altı kameralı en iyi modeller olabilir

Samsung Galaxy S21 tezsi ekran altı kameralı en iyi modeller olabilir

Samsung Galaxy S20 Plus Samsung Galaxy S20 Fan Edition

Samsung Galaxy S21 ailesi ekran altı kamera mevzusunda pazardaki en iyi çözümle yolda gibi görünüyor. İşte ortaya çıkan ayrıntılar;

Samsung, 2021 başında daha evvel de söylediğimiz gibi karşımıza Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve en üstte Galaxy S21 Ultra modellerini çıkaracak. Eforlarını 5 nm yapım sürecinden çıkan Snapdragon 875 ile Exynos 1000 harekâtçılardan alacak telefonlar, en son batarya kapasiteleriyle gündemdeydi. Galaxy S21Plus, fotoğrafı kayıtlarda ortaya çıktığı kadarıyla 4.660 mAh, Galaxy S21 Ultra modelinde 5.000 mAh, Galaxy S21’de ise fotoğrafı kayıtlara göre 4.000 mAh batarya yer alacak denilmişti. Şimdi ise telefonların bir kere daha ekran altı kamera ile geleceği aktarıldı. Hatta burada ehemmiyetli bir bilgi de verildi. Söylendiği kadarıyla Samsung’un geliştirdiği ekran altı kamera teknolojisi şu an pazarın / rakiplerin oldukça ilerisinde yer alıyor. Şirketin ekran altı kamera sisteminin resim ve ekran niteliğine negatif tesir mevzusunda çok sıkı kaideleri olduğu da söyleniyor. Bu da Galaxy S21’lerin ekran altı kamera mevzusunda en iyi alternatifler olacağını gösteriyor.

Samsung Galaxy S21 tezsi hakkında başka neler öğreniyoruz?

Samsung’un 3.5 mm kulaklık girişini geriye getireceği söylenen telefonlardan en üstte yer alan Samsung Galaxy S21 Ultra, Ice Universe’e göre artta 108 megapiksel çözünürlükte bir ana kamera taşıyor. Bu ana kameranın ISOCELL Bright HM1‘in yerini alacak yeni sensör HM2 denilebilir üzerine kurulacağı aktarılıyor. Bu açıdan resim niteliğinin yüksek olması beklenen GalaxyS21 Ultra, başka kaynaklara göre 60W süratli şarj teknolojisine de sahip olacak.

Not: Görsel temsilidir.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap