1. Anasayfa
 2. Haberler

Samsung Galaxy S21 serisi ekran altı kameralı en iyi modeller olabilir

Samsung Galaxy S21 serisi ekran altı kameralı en iyi modeller olabilir
0

Samsung Galaxy S21 ailesi ekran altı kamera konusunda pazardaki en iyi çözümle yolda gibi görünüyor. İşte ortaya çıkan detaylar;

Samsung, 2021 başında daha önce de söylediğimiz gibi karşımıza Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve en üstte Galaxy S21 Ultra modellerini çıkaracak. Güçlerini 5 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 875 ile Exynos 1000 işlemcilerden alacak telefonlar, en son pil kapasiteleriyle gündemdeydi. Galaxy S21Plus, resmi kayıtlarda ortaya çıktığı kadarıyla 4.660 mAh, Galaxy S21 Ultra modelinde 5.000 mAh, Galaxy S21’de ise resmi kayıtlara göre 4.000 mAh pil yer alacak denilmişti. Şimdi ise telefonların bir kez daha ekran altı kamera ile geleceği aktarıldı. Hatta burada önemli bir bilgi de verildi. Söylendiği kadarıyla Samsung’un geliştirdiği ekran altı kamera teknolojisi şu an pazarın / rakiplerin oldukça ilerisinde yer alıyor. Firmanın ekran altı kamera sisteminin fotoğraf ve ekran kalitesine olumsuz etki konusunda çok sıkı kuralları olduğu da söyleniyor. Bu da Galaxy S21’lerin ekran altı kamera konusunda en iyi seçenekler olacağını gösteriyor.

Samsung Galaxy S21 serisi hakkında başka neler biliyoruz?

Samsung’un 3.5 mm kulaklık girişini geriye getireceği söylenen telefonlardan en üstte yer alan Samsung Galaxy S21 Ultra, Ice Universe’e göre arkasında 108 megapiksel çözünürlükte bir ana kamera taşıyor. Bu ana kameranın ISOCELL Bright HM1‘in yerini alacak yeni sensör (HM2 denilebilir) üzerine kurulacağı aktarılıyor. Bu açıdan fotoğraf kalitesinin yüksek olması beklenen GalaxyS21 Ultra, başka kaynaklara göre 60W hızlı şarj teknolojisine de sahip olacak.

Not: Görsel temsilidir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir