Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, kamera sistemiyle Huawei’nin izinden gidiyor
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, kamera sistemiyle Huawei’nin izinden gidiyor

0

Samsung önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Samsung Galaxy S21 Ultra 5G modelini tanıtmaya hazırlanıyor.  Apple’ın yeni iPhone 12 Pro modellerine LiDAR sensörü kullanması beklenirken Samsung’un kamera konusunda farklı bir yol izleyeceği belirtiliyor.

Samsung’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre şirket, Galaxy S21 Ultra 5G modelinde Huawei P40 Pro Plus modelinde olduğu gibi iki adet telefoto kameraya yer verecek. Huawei P40 Pro Plus bilindiği üzere periskop kamera sayesinde 10 kat optik yakınlaştırma yapabiliyor. Kısa bir süre önce satışa sunulan Galaxy Note 20 Ultra’nın 5 kat optik yakınlaştırma yapabildiğini belirtelim. 3D ToF kullanımının az olması sebebiyle yeni modelin arkasında 3D ToF sensörün yer alması beklenmiyor. Galaxy S21 Ultra 5G’nin kamera çözünürlüğünde ise devrimsel bir yenilik beklenmiyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G ne gibi özellikler sunacak?

108 megapiksellik ana kamerası sayesinde Galaxy S21 Ultra’nın bir önceki modelde olduğu gibi detaylı fotoğraflar çekeceği ifade ediliyor.  16 GB yüksek hızlı RAM, Snapdragon 875 veya Exynos 1000 işlemci, 3D Sonic Max ekran içi parmak izi teknoloji ve 40 megapiksel delikli selfie kamera yeni modelde beklenen diğer özellikler arasında.

Ana görseldeki telefon Samsung Galaxy S20 Ultra’ya aittir

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir