1. Anasayfa
 2. Haberler

Samsung Galaxy S21 Ultra pil kapasitesi belli oldu

Samsung Galaxy S21 Ultra pil kapasitesi belli oldu
0

Samsung Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus pil kapasiteleri sonrasında Samsung Galaxy S21 Ultra pil kapasitesi de belli olmuş durumda.

Samsung, 2021 başında karşımıza Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve en üstte Galaxy S21 Ultra modellerini çıkaracak. Güçlerini 5 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 875 ile Exynos 1000 işlemcilerden alacak telefonlardan Galaxy S21Plus‘ta resmi kayıtlarda ortaya çıktığı kadarıyla 4.660 mAh, Galaxy S21’de ise 4.000 mAh pil yer alacak. Yeni bilgilere göre Galaxy S21 Ultra ise 5.000 mAh pil üzerine kurulacak. Yeni modellerde daha önce de söylediğimiz gibi pil kapasiteleri hatırı sayılır oranda artmayacak ancak çok daha verimli “5 nm” işlemciler sayesinde pil ömrünün hissedilir oranda daha yüksek olacağı düşünülüyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra dahil seri hakkında başka neler biliyoruz?

En son bu üç modelin de ekran altı kamera teknolojisine sahip olmayacağı ortaya çıkmış, daha sonraysa bu ihtimalin masada olduğu aktarılmıştı. Samsung’un 3.5 mm kulaklık girişini geriye getireceği iddia edilen telefonlardan Galaxy S21 Ultra, Ice Universe’e göre arkasında 108 megapiksel çözünürlükte bir ana kamera taşıyor. Bu ana kameranın ISOCELL Bright HM1‘in yerini alacak yeni sensör (HM2 denilebilir) üzerine kurulacağı aktarılıyor. Bu açıdan fotoğraf kalitesinin yüksek olması beklenen GalaxyS21 Ultra, başka kaynaklara göre 60W hızlı şarj teknolojisine de sahip olacak.

Not: Görsel temsilidir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir