Samsung, kendi kredi kartını Güney Kore’de kullanıma sundu
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Samsung, kendi kredi kartını Güney Kore’de kullanıma sundu

0

Teknoloji işletmeleri, kullanıcıların işini daha da basitleştirmek için bazı ehemmiyetli adımlar atıyor.

Bu işletmelerin başında gelen AppleiPhone kullanıcıları için daha basit bir ödeme usulü olan Apple Card‘ı, ilk kere geçtiğimiz sene mart ayında duyurmuş ve ağustos ayında tam kullanıcıların hizmetine sunmuştu. Ayrıca Google’ın da kendi banka kartı üzerinde çalıştığı biliniyor.

Samsung’un, firmanın dijital ödeme uygulaması Samsung Hisse ile beraber çalışabilecek yeni bir kredi kartı üzerinde çalıştığı, ilk kere geçtiğimiz mayıs ayında ortaya çıkmıştı.

Kaliforniya merkezli şahsi finans firmayı SoFi ile beraber çalışan işletme, mevzubahisi kartını Güney Kore’de kullanıma açtı.

samsung

Samsung Hisse Card, kullanıcılara muhtelif indirimler sunmayı vadediyor. Bahsi geçen indirimler, fiziksel mağazalarda yüzde 1, çevrimiçi alışverişlerde yüzde 1,5 olarak tanımlanmış vaziyette. Ancak Samsung, kullanıcılara 31 Aralık’a kadar yüzde 0,5’lik ek bir indirim daha sunacak.

Samsung Hisse Card, dünya genelinde NFC ile ödeme takviyesine sahip tam mağazalarda kullanılabiliyor.

samsung

Dijital ödeme platformu Samsung Hisse, takribî beş sene evvel piyasaya sürüldü ve en çok kabul gören dijital ödeme platformlarından biri haline geldi.

Kredi kartı ve banka kartı bilgilerinizi ilave ederek basitçe ödemenizi yapmanızı sağlayan Samsung’un bu hizmeti, dahili manyetik tehlikesiz mesajım teknolojisi MST kullanıyor.

Bu sebeple, MST yongayı yalnızca orta ve üst seviye Samsung telefonlarda bulunduğundan, bu vaziyet kartın çalışacağı aygıt rakamını da düşürebilir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir