1. Anasayfa
 2. Haberler

Samsung cihazlar için Android uygulamaları Windows 10’a geldi

Samsung cihazlar için Android uygulamaları Windows 10’a geldi
0

Microsoft ve Samsung, Android cihazlar ve Windows 10 arasında bağ kuran Telefonunuz uygulaması için faydalı özelliği herkes için açtı.

Windows 10 bilgisayarlar için buradan, Android içinse buradan indirebileceğiniz Telefonunuz (Your Phone) uygulaması için hatırlarsınız Galaxy Note 20’lerin tanıtıldığı Unpacked 2020 kapsamında güzel bir imkan tanıtılmıştı. Microsoft ve Samsung, kurdukları ortaklık ile Android uygulamalarını Windows 10 içerisine dahil edeceklerini duyurmuştu. Başta sadece Insider’lara açılan özellik, şimdi ise artık herkes için eksiksiz olarak kullanıma sunuldu. Özelliğin destek verdiği tüm Samsung telefonların listesi direkt olarak burada yer alırken, altyapı bilmeyenler için Android uygulamalarını, Windows 10 bilgisayarlardaki Telefonunuz uygulaması içerisinde açmanıza ve kullanmanıza imkan tanıyor. Bu da bazı durumlar için oldukça faydalı görünüyor. Bu arada altyapıda halen her Android uygulamasının sorunsuz çalışmadığı fakat çoğu popüler uygulamada sorun olmadığı belirtiliyor. Aktarılan uygulamanın klavye ve fare ile yönetilebildiği söyleniyor ve aynı anda sadece tek bir Android uygulamasının açılabildiğini belirtmek gerekiyor. Bunun iki uygulamaya çıkarılması için çalışmalar sürüyor deniyor. Özelliğe firmanın Surface Duo isimli kendi modeli de destek veriyor.

Samsung hamlesi ile Android telefonlar ile Windows 10 arasında bağlantı artıyor

Son dönemde ürün gamını çok büyük oranda artıran Samsung, yazılım konusunda Google yanında artık Microsoft’la da sıkı ilişkiler içerisinde bulunuyor. Bu durum da elbette kullanıcılar için güzel imkanlar olarak geriye dönüyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir