Samsung telefonların parmak izi sensörünü süratlendirme [Nasıl yapılır?]
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Samsung telefonların parmak izi sensörünü süratlendirme [Nasıl yapılır?]

0

Samsung, aktüel bir hayli aygıtında ekrana entegre ya da ekranda parmak izi sensörü kullanıyor. İşte bu sensörü süratlendirmek mümkün.

Ortaya çıktığı kadarıyla Samsung telefonların ekrana entegre parmak izi sensörleri minik bir ayar ile daha süratli çalışır hale getirilebiliyor. Bunun için bireylerin alttaki adımları izlemesi gerekiyor. Bu harekât için “uygulamalar” kategorisine girilmesi, sağ üst köşede yer alan “üç noktaya” basılması, açılan menüden “sistem uygulamalarını göster” alternatifine basılması ve açılan sayfada “com.samsung.android.biometrics.app.settings” aramasının yapılması gerekiyor. Daha sonra karşınıza çıkan “batarya / pil” kısmına girdikten sonra ikinci sıradaki “batarya / pil kullanımını optimize et” alternatifine basılması gerekiyor. Burada en üstten “hepsi” alternatifine basılması ve burada “com.samsung.android.biometrics.app.settings” aramasının yapılması gerekiyor. Burada bulunan alternatifi kapatılması operasyonun bitirilmesi için yeterli oluyor sınıyor. Bu adımların SamMobile tarafından paylaşılan ekran görüntüleri de hemen altta bulunuyor. Bu harekâtlar sonrasında telefonun kesinlikle yine başlatılması gerekiyor.

Güncelleme: Samsung Galaxy A71 üzerinde yaptığımız sınamada usulün gerçekten işe yaradığını tespit ettik. Bu usul sonrasında parmak izi ile giriş ciddi biçimde daha süratli hale geldi.

Samsung telefonların parmak izi sensörünü süratlendirme [Nasıl yapılır?] 5 – samsung telefonlarin parmak izi sensorunu hizlandirma yontemi 1Samsung telefonların parmak izi sensörünü süratlendirme [Nasıl yapılır?] 6 – samsung telefonlarin parmak izi sensorunu hizlandirma yontemi 1
Samsung telefonların parmak izi sensörünü süratlendirme [Nasıl yapılır?] 7 – samsung telefonlarin parmak izi sensorunu hizlandirma yontemi 3Samsung telefonların parmak izi sensörünü süratlendirme [Nasıl yapılır?] 8 – samsung telefonlarin parmak izi sensorunu hizlandirma yontemi 3

Samsung telefonların parmak izi sensörünü süratlendirme usulü değişik neticeler verebilir

Yani bu harekât her makinenin parmak izi sensörünü daha süratli hale getirmeyebilir. Aynı zamanda elde edilecek performans hasılatının aygıta da değişebileceği aktarılıyor. Ancak yeniden de oldukça kolay olan harekâta bir şans tanınması gerekiyor. Ekrana entegre parmak izi sensörleri hali hazırda fiziksel parmak izi sensörleri kadar süratli vazife yapmıyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir