1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Samsung telefonların parmak izi sensörünü hızlandırma [Nasıl yapılır?]

Samsung telefonların parmak izi sensörünü hızlandırma [Nasıl yapılır?]

Samsung

Samsung, güncel birçok cihazında ekrana entegre ya da ekranda parmak izi sensörü kullanıyor. İşte bu sensörü hızlandırmak mümkün.

Ortaya çıktığı kadarıyla Samsung telefonların ekrana entegre parmak izi sensörleri ufak bir ayar ile daha hızlı çalışır hale getirilebiliyor. Bunun için kişilerin aşağıdaki adımları izlemesi gerekiyor. Bu işlem için “uygulamalar” kategorisine girilmesi, sağ üst köşede yer alan “üç noktaya” basılması, açılan menüden “sistem uygulamalarını göster” seçeneğine basılması ve açılan sayfada “com.samsung.android.biometrics.app.settings” aramasının yapılması gerekiyor. Daha sonra karşınıza çıkan “pil / batarya” kısmına girdikten sonra ikinci sıradaki “pil / batarya kullanımını optimize et” seçeneğine basılması gerekiyor. Burada en üstten “hepsi” seçeneğine basılması ve burada “com.samsung.android.biometrics.app.settings” aramasının yapılması gerekiyor. Burada bulunan seçeneği kapatılması işlemin tamamlanması için yeterli oluyor deniyor. Bu adımların SamMobile tarafından paylaşılan ekran görüntüleri de hemen aşağıda bulunuyor. Bu işlemler sonrasında telefonun mutlaka yeniden başlatılması gerekiyor.

Güncelleme: Samsung Galaxy A71 üzerinde yaptığımız denemede yöntemin gerçekten işe yaradığını tespit ettik. Bu yöntem sonrasında parmak izi ile giriş ciddi şekilde daha hızlı hale geldi.

Samsung telefonların parmak izi sensörünü hızlandırma yöntemi farklı sonuçlar verebilir

Yani bu işlem her cihazın parmak izi sensörünü daha hızlı hale getirmeyebilir. Aynı zamanda elde edilecek performans kazancının cihazdan cihaza da değişebileceği aktarılıyor. Ancak yine de oldukça basit olan işleme bir şans verilmesi gerekiyor. Ekrana entegre parmak izi sensörleri halen fiziksel parmak izi sensörleri kadar hızlı görev yapmıyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap