1. Anasayfa
 2. Haberler

Samsung’dan tablet tarafında sevindirecek özellik: “Sidekick”

Samsung’dan tablet tarafında sevindirecek özellik: “Sidekick”
0

Apple’ın WWDC 2019 kapsamında tanıttığı macOS Catalina, bünyesinde Sidecar isimli bir özellik taşıyor. İşte bunun bir benzeri üzerinde Samsung da çalışıyor.

MacOS Catalina, bünyesinde yer alan Sidecar isimli özelliğiyle ilk tanıtıldığı zaman oldukça ses getirmişti. Bu özellik temel olarak iPad modellerini Mac sistemler için bir harici monitör haline getiriyordu. İşte bu özelliğin Samsung Galaxy Tab S7 serisi için de geliştirildiği söyleniyor. Şimdilik geliştirme aşamasında olan özellik, sürpriz olmadığı üzere Windows 10 bilgisayar ile çalışıyor. Yani kişilerin Windows bilgisayarları için sahibi oldukları Galaxy Tab S7 tableti bir monitör haline getirebileceği aktarılıyor. Bu da güzel ve kağıt üzerinde oldukça kullanışı görünüyor. Samsung’un şimdilik “Sidekick” olarak adlandırdığı özellik, S Pen desteğine de sahip olacak deniyor. Bu da Apple yani iPad tarafında Apple Pencil ile destekleniyor. Samsung tarafında özelliği 2020 sonunda kullanıma sunulacağı gelen duyumlar arasında.

Serinin en iyisi Samsung Galaxy Tab S7 Plus ise teknik olarak şu detaylara sahip

Tablet 12,4 inç 2800×1752 piksel “120 Hz” bir AMOLED ekran ile hazırlanmış ve gücünü Snapdragon 865 Plus işlemci ile 6 / 8 GB RAM‘den alıyor. MicroSD destekli 128 GB dahili depolama seçeneği sunulan tablet, arkasında 13 megapiksel F2.0 ana + 5 megapiksel F2.2 ultra geniş açı olmak üzere çiftli kamera taşıyor. Önde ise 8 megapiksel F2.2 selfie kamerası bizleri karşılıyor. Modelin büyük pili ise tam 10.090 mAh seviyesinde yer alıyor. Her iki model de harici cihaz üzerinde 45W hızlı şarj desteği yer alıyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir