1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Samsung’dan saydam ekranlı akıllı telefon çalışması

Samsung’dan saydam ekranlı akıllı telefon çalışması

Samsung saydam telefon

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, ilginç patentler almaya devam ediyor. Firmanın bu sefer saydam akıllı telefon çalışması gündemde.

Samsung birçok diğer üretici gibi geleceğe yönelik farklı farklı patentler alıyor. Bunların LetsGoDigital tarafından görselleştirilen son örneğinde ise karşımıza bir saydam akıllı telefon çıkıyor. Biliyorsunuz geçtiğimiz ay Xiaomi saydam bir akıllı telefon duyurmasıyla büyük ses getirmişti. LG’nin de bu konuda çalışmaları ve çalışır saydam televizyonları örnekleri bulunuyor. Samsung ise bu süreci akıllı telefon tarafına getirmek istiyor gibi görünüyor. LetsGoDigital’in hazırlattığı harika üç boyutlu görseller saydam bir telefonun ne kadar etkileyici olabileceğini göz önüne seriyor. Elbette bu akıllı telefonun henüz gerçek olması beklenmiyor. Ancak firma 2022’de bu konuda bir adım atabilir deniyor.

samsung dan saydam ekranli akilli telefon calismasi 2samsung dan saydam ekranli akilli telefon calismasi 2
samsung dan saydam ekranli akilli telefon calismasi 1samsung dan saydam ekranli akilli telefon calismasi 1
samsung dan saydam ekranli akilli telefon calismasi 4samsung dan saydam ekranli akilli telefon calismasi 4
samsung dan saydam ekranli akilli telefon calismasi 5samsung dan saydam ekranli akilli telefon calismasi 5

Firmadan çok yakında Samsung Galaxy S20 FE geliyor

Cihaz Galaxy S20 ailesi gibi belirli pazarlarda Exynos 990, belirli pazarlarda da Snapdragon 865 ile elde edilecek. Daha spesifik olursak 5G sürümde Snapdragon 865, 4G sürümde ise Exynos 990 kullanılacak. Yani model Türkiye’ye gelirse gücünü Exynos 990‘dan alacak. Roland Quandt‘a göre model Galaxy S20 Plus‘tan gelen 6,5 inç 2400×1080 piksel 120 Hz bir ekran üzerine kuruluyor. 6 GB RAM + 128 GB depolamalı amiral gemisi, arkasında 12 megapiksel geniş açı + 12 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel telefoto barındıran üçlü bir kamera kurulumu taşıyor. Su geçirmezlik özelliğine de sahip olduğu aktarılan 15W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pile sahip cihaz, önünde ise 32 megapiksel selfie kamerası taşıyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap