1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Samsung’dan transparan ekranlı akıllı telefon çalışması

Samsung’dan transparan ekranlı akıllı telefon çalışması

Samsung saydam telefon

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, acayip tesciller almaya devam ediyor. İşletmenin bu sefer transparan akıllı telefon çalışması gündemde.

Samsung bir hayli öbür üretici gibi geleceğe müteveccih değişik değişik tesciller alıyor. Bunların LetsGoDigital tarafından görselleştirilen son misalinde ise karşımıza bir transparan akıllı telefon çıkıyor. Öğreniyorsunuz geçtiğimiz ay Xiaomi transparan bir akıllı telefon duyurmasıyla büyük ses getirmişti. LG’nin de bu mevzuda çalışmaları ve çalışır transparan televizyonları misalleri bulunuyor. Samsung ise bu süreci akıllı telefon tarafına getirmek istiyor gibi görünüyor. LetsGoDigital’in hazırlattığı şahane üç ebatlı görseller transparan bir telefonun ne kadar etkileyici olabileceğini göz önüne seriyor. Elbette bu akıllı telefonun henüz asıl olması beklenmiyor. Ancak şirket 2022’de bu mevzuda bir adım atabilir deniyor.

Firmadan çok yakında Samsung Galaxy S20 FE geliyor

Makine Galaxy S20 ailesi gibi muhakkak pazarlarda Exynos 990, muhakkak pazarlarda da Snapdragon 865 ile elde edilecek. Daha spesifik olursak 5G versiyonda Snapdragon 865, 4G versiyonda ise Exynos 990 kullanılacak. Başka Bir Deyişle model Türkiye’ye kazançsa eforunu Exynos 990‘dan alacak. Roland Quandt‘a göre model Galaxy S20 Plus‘tan gelen 6,5 inç 2400×1080 piksel 120 Hz bir ekran üzerine kuruluyor. 6 GB RAM + 128 GB depolamalı amiral gemisi, artta 12 megapiksel geniş açı + 12 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel telefoto barındıran üçlü bir kamera montajı taşıyor. Su geçirmezlik özelliğine de sahip olduğu aktarılan 15W süratli şarj dayanaklı 4.500 mAh bataryaya sahip makine, önünde ise 32 megapiksel selfie kamerası taşıyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap