1. Anasayfa
 2. Haberler

Yılın en ilginç akıllı telefonu LG Wing için yeni detaylar geldi

Yılın en ilginç akıllı telefonu LG Wing için yeni detaylar geldi
0

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG‘nin çok dikkat çeken yeni akıllı telefon modeli LG Wing için yeni görseller sızdırıldı.

Son 1 aydır gündemden düşmeyen LG Wing, biliyorsunuz firmanın Explorer Project kapsamından çıkacak ilk modeli konumunda yer alıyor ve yeni bilgilere göre daha önce söylendiği gibi 14 Eylül değil 5 Ekim tarihinde resmi olarak lanse ediliyor. En son Evan Blass’ın yukarıdaki resmi basın görselleri ile karşımıza çıkan telefon, son yıllarda pek karşımıza çıkmayan dönen ekranlı bir tasarımı benimsiyor ve bu açıdan çok farklı bir seçenek oluşturuyor. Normalde dikey olan ana ekran dönerek yatay hale geliyor ve böylece alttaki ufak boyutlu ikinci ekran ortaya çıkıyor. İşte bu farklı tasarım arayüzü de özelleştiriyor. Modelin yatay kullanımda Smart TV benzeri bir arayüze sahip olduğu ortaya çıktı.

Aşağıda görebileceğiniz bu arayüz, firmanın yeni modeli özellikle içerik tüketmek adına özelleştirdiğini gösteriyor. Bir karşılaştırmaya göre Samsung Galaxy Note 20‘den biraz uzun olan yani ufak bir seçenek konumunda yer almayan telefon, çift ekran ve özel menteşenin etkisiyle normal telefonlardan ağır bir model konumunda yer alıyor. Biliyorsunuz son haftalarda sürekli sızan videolar ile gündeme gelen LG Wing, düz konumda kolay kolay ayırt edilemeyecek düzeyde “normal görünüyor.” Ancak dönen yapıya geçildiği zaman telefon bambaşka bir forma bürünüyor. LG’nin Explorer Project kapsamında başka garip telefonlar hazırladığı da biliniyor.

Yılın en ilginç akıllı telefonu LG Wing için yeni detaylar geldi 3 – lg wing additional hands on leaked 607

Yılın en ilginç akıllı telefonu LG Wing için yeni detaylar geldi 4 – lg wing additional hands on leaked 607

LG Wing gerçekten dikkat çekiyor

Daha önce de söylediğimiz gibi üst üste iki farklı telefon bir araya gelmiş gibi bir görüntü oluşturan 5G destekli Wing, gücünü Snapdragon 765G işlemciden ve 8 GB RAM‘den alıyor. Model için istenecek fiyatın ise 1.000 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Hatta halen bu rakamın biraz daha yüksek olabilme ihtimali de bulunuyor. Bu da telefonun hitap ettiği kitleyi iyice daraltıyor. Modelin Türkiye’ye gelmesi ise pek beklenmiyor. Ancak yine de bu konuda bir sürpriz olabilir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir