1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Senenin en eksantrik akıllı telefonu LG Wing için yeni ayrıntılar geldi

Senenin en eksantrik akıllı telefonu LG Wing için yeni ayrıntılar geldi

LG Wing

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG‘nin çok dikkat toplayan yeni akıllı telefon modeli LG Wing için yeni görseller sızdırıldı.

Son 1 aydır gündemden düşmeyen LG Wing, öğreniyorsunuz işletmenin Explorer Project kapsamından çıkacak ilk modeli konumunda yer alıyor ve yeni bilgilere göre daha evvel söylendiği gibi 14 Eylül değil 5 Ekim tarihinde fotoğrafı olarak lanse ediliyor. En son Evan Blass’ın yukarıyadaki fotoğrafı basın görselleri ile karşımıza çıkan telefon, son senelerde pek karşımıza çıkmayan dönen ekranlı bir tasarımı özümsüyor ve bu açıdan çok değişik bir alternatif oluşturuyor. Banalde dikey olan ana ekran dönerek yatay hale geliyor ve böylece alttaki minik ebatlı ikinci ekran ortaya çıkıyor. İşte bu değişik tasarım arayüzü de özelleştiriyor. Modelin yatay kullanımda Smart TV eşi bir arayüze sahip olduğu ortaya çıktı.

Aşağıda görebileceğiniz bu arayüz, işletmenin yeni modeli özellikle içerik harcamak ismine özelleştirdiğini gösteriyor. Bir karşılaştırmaya göre Samsung Galaxy Note 20‘den azıcık uzun olan başka bir deyişle minik bir alternatif konumunda yer almayan telefon, çift ekran ve özel menteşenin tesiriyle banal telefonlardan ağır bir model konumunda yer alıyor. Öğreniyorsunuz son haftalarda devamlı sızan videolar ile gündeme gelen LG Wing, düz konumda basit basit ayırt edilemeyecek seviyede “banal görünüyor.” Ancak dönen yapıya geçildiği zaman telefon apayrı bir forma bürünüyor. LG’nin Explorer Project kapsamında başka acayip telefonlar hazırladığı da biliniyor.

LG Wing gerçekten dikkat çekiyor

Daha evvel de söylediğimiz gibi üst üste iki değişik telefon toplanmış gibi bir görüntü oluşturan 5G takviyeli Wing, eforunu Snapdragon 765G operasyoncudan ve 8 GB RAM‘den alıyor. Model için istenecek maliyetin ise 1.000 dolar seviyesinde olacağı varsayım ediliyor. Hatta hali hazırda bu sayının azıcık daha olasılığı da bulunuyor. Bu da telefonun hitap ettiği kitleyi iyice daraltıyor. Modelin Türkiye’ye gelmesi ise pek beklenmiyor. Ancak yeniden de bu mevzuda bir sürpriz olabilir.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap