1. Anasayfa
 2. Bilgi

Teknoloji Neden Yararlıdır?


2

Teknoloji geçmişten beri durmandan gelişmesini devam ettirmiştir, tekerleğin icadından tutun da son teknolojiye kadar her zaman gelişmekte ve devam etmekte. Bunların yanında hayata kattıkları yarar ve kolaylık yadsınamaz elbette. Herkesin ellerinde son model telefonlar veya başka türlü teknolojik aletler bulunmakta bunların hepsi hayata dair kolaylıklar sağlamakta. İnsanların ellerindeki teknolojik aletler sayesinde her türlü haberi anında alabiliyor bunlar gibi haberlere ulaşmak konusundaki avantaj sayesinde insanlar yakınlarının bir sıkıntısında anında yanında olabiliyor veya herhangi bir hastalıkta birkaç tuşla insanlar hastanelerden randevu alabiliyor işlerini rahat bir şekilde hallediyor.

Teknolojinin Kolaylıkları

Teknolojinin sağladığı avantajlar çok fazladır ve buna bir sürü örnek türetilebilir. İnsanoğlu ilk başlarda tekerlek gibi araçları icat ettiler bu icatlar sayesinde gelişme gösterdiler. İnsanların 2 günde gittikleri yolu 2 3 saate gitmelerini sağladı bu teknoloji bunun yanında insanlar duman ile haberleşirken artık ihtiyaç duyulmuyor telefonlar veya bilgisayar gibi aletler sayesinde kolay iletişim sağlanıyor. Bunlar dolayısıyla artık istediğimize teknoloji sayesinde ulaşıyoruz ve buna çok kolay bir şekilde ulaşmamız ekstra bir artı olarak görülebilir. Teknolojinin verdiklerine ve insanlara getirdiklerine bakarak, oldukça iyi geldiğini söylemek yanlış olmaz.

Teknoloji Dikkatli Kullanılmalı

Teknoloji yararlıdır bunu inkar edilemez fakat elbet zararları da vardır. Her şeyin fazlası zarardır ancak fazla teknoloji zarar değildir teknolojiyi çok kullanmak zararlıdır. Yararından fazla kullanıldığı taktirde teknoloji oldukça zararlıdır göz bozukluğu, beyni çok kullanmama veya obezite durumu olma ihtimali var o yüzden teknoloji elbette şart ve gerekli ama kararında kullanıldığı taktirde yoksa insanlara veya doğaya yarardan çok zarar verir ve bunun önüne geçilemez.

Teknoloji insanlar sayesinde bu noktalara gelmiştir kimi zaman tesadüf kimi zaman ise akıl ve bilim ile ve bu günkü halini aldı. Gelişmiş bir teknolojik yapı ve rahatlık, refah seviyesi bunların her birisi teknoloji, bilim ve insan aklı sayesinde oldu. İnsanlar teknolojiyi kullandı ve daha fazlasını yaptı geliştikçe dikkat edilmesi gerekenlerde arttı. Bilindiği üzere insanlar bilgilerini teknolojinin içine koymaya başladı bu son derece tehlikeli olabiliyor nedeni ise başkaları bu bilgileri çalma olanağına sahip olması, çünkü teknolojik aletler arasında bir bağlantı bulunmakta bu da bilgilerin başka kişilerin eline geçmesini sağlamakta.

Teknolojik Yaşamın İnsana Yararları

Teknolojik yaşam insan kalitesini sağlığı arttırdı bunlar istatistikler olarak doğrulanıyor. Bir hastaya zamanında ulaşıp müdahale etmek için kullanılan araç veya onu tedavi etmek için kullanılan cihazlar geliştiği için düzgün bir şekilde başarı oranı yüksek ameliyatlar yapılıyor. İnsan sağlığına verilen değer teknoloji sayesinde artmıştır. İnsanlar teknolojik bir yapıya geçtikçe ulaşım, konfor, rahatlık arttı. Bunları arttıran teknoloji bir başına değil insan beyni ile bilim ile birleşince şu anki teknolojik rahatlık oluşmuştur ve teknoloji gelişmeye devam edecektir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

Öğrenci/Bakıcı/Web Davelopers/Editör/Yazar

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. güzel yazı

 2. Emeğinize sağlık cok güzel ve açıklayıcı olmuş, başarılarınızın devamını dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir