1. Anasayfa
 2. Haberler

Tesla Model S Plaid; ortalığı karıştıran rakamlarla yeni meydan okuma

Tesla Model S Plaid; ortalığı karıştıran rakamlarla yeni meydan okuma
0

Rakamsal verileriyle ailenin zirvesine yerleşecek olan Tesla Model S Plaid, elektrikli otomobil pazarının da performans liderliğine oynayacak.

Elektrikli otomobil pazarının artık referans noktası olarak gösterebileceğimiz ismi Tesla, son yıllarda karşısında inanılmaz bir model çeşitliliği görüyor. Gerek binek gerekse SUV pazarında zenginleşen pazar, bir anda büyük bir endüstriye dönüştü. Kendisinden bir süredir karşı atak beklenen Elon Musk ve ekibi, rakamsal verileri bugün paylaşılan Model S Plaid ile bu beklentileri karşılayacağının sinyallerini veriyor. Ailenin zirvesine yerleşecek olan Tesla Model S Plaid; yaklaşık 1.100 beygirlik gücü ve 2 saniyenin altına inebilen 0-100 değeriyle en hızlı seri üretim elektrikli otomobil olma iddiasını taşıyor.

Netleşen özellikleriyle Tesla Model S Plaid

Tesla cephesi aracın görsel konusunda şimdilik herhangi bir paylaşımını gerçekleştirmedi. Bu da bizlere zaten ön planda olacak rakamsal verilere daha fazla odaklanma imkanı tanıyor. Plaid’in açıklanan verileri sadece güç ve ivmelenmeden ibaret değil. Amerika’da doğrudan bir meydan okuma olan “çeyrek mil” kategorisinde de iddialı olan otomobil, bu aralığı 9 saniyenin altında 320 km/s’lik maksimum sürat değeriyle tamamlayabiliyor. Bu değer geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleştirilen ve büyük sükse yapan Lucid Air’in 9,3 saniyelik test verilerinin de ilerisine geçecek niteliklerde. Araç performansın yanında menzil değeriyle de kullanıcıları kışkırtacak seviyelerde geziyor. Yapılan açıklamaya göre tek seferde 835 kilometrenin üzerinde menzil gören bir otomobil bizleri bekliyor olacak. Amerika’da yaklaşık 140.000 dolara satışa sunulacak olan Plaid’in ilk teslimatları önümüzdeki yıl içerisinde yapılacak.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir