1. Anasayfa
 2. Haberler

TikTok rakibi YouTube özelliği Shorts kullanıma çıkmaya başladı

TikTok rakibi YouTube özelliği Shorts kullanıma çıkmaya başladı
0

YouTube uygulaması için geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan TikTok benzeri “Shorts” özelliği yurt dışında kullanıma çıkmaya başladı.

ABD tarafından yasaklanmaya çalışılan ve bu bağlamda popülerliğini de ciddi oranda artıran dev video uygulaması TikTok, hep söylediğimiz gibi sosyal tarafta her şeyi değiştiriyor. Özellikle müzik ile dansı harmanlayan ve bu açıdan gençlerin inanılmaz oranda hoşuna giden servis, hatırlarsınız Google’ı da etkilemişti. Bu yüzden internet devi geçtiğimiz dönemde YouTube uygulamasında yer alacak Shorts isimli bir özellik ile gündeme gelmişti. Kullanıcıların TikTok benzeri kısa videolar (Shorts için 15 saniye) atmasına ve bu videolarda YouTube’un hazır müziklerini kullanmasına imkan tanıyacak Shorts özelliği, yurt dışında kullanıma açılmaya başlandı. Şimdilik Hindistan merkezli kullanım denemeleri yapılacak özellik, daha sonra herkese açılacak deniyor. Bu açıdan ay sonuna kadar global çıkışını yapması beklenen yeni özellik, direkt olarak video penceresinin altındaki öneri kısmında kendisini gösteriyor. Ana ekranda da yer alacağı düşünülen Shorts videoları, ilginç olarak YouTube’daki “Hikayeler” ile bir arada sunuluyor.

YouTube için TikTok benzeri Shorts özelliği çok ses getirecek

Bu arada firma başka yenilikler de geliştiriyor. Bu bağlamda dikkat çeken özelliklerden birisi de “Bedtime Reminders” oluyor. Bu özellik ile kişilere artık video izlemeyi bırakması ve uykuya geçmesi konusunda bildirim yapılacağı aktarılıyor. Bu da video bağımlıları için güzel görünüyor. Bu özelliğin de çok yakında kullanıma çıkacağı aktarılıyor. Ancak halen kesin bir tarih verilmiyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir