1. Anasayfa
 2. Haberler

TikTok’un sahibi ByteDance: Çin hükümeti istese de bilgilere erişemez

TikTok’un sahibi ByteDance: Çin hükümeti istese de bilgilere erişemez
0

Son zamanlarda Amerika Birleşik Devletlerinin gündemini bir hayli meşgul eden Çinli video paylaşım uygulaması TikTok, ülkedeki haklarını satmak için Microsoft, Oracle ve Walmart ile görüşme halinde.

TikTok uygulamasının sahibi Çinli teknoloji firmayı ByteDance’in Amerika Birleşik Devletlerindeki işlemlerini 90 gün içinde elden çıkarmasına müteveccih geçtiğimiz haftalarda bir kararname yayınlayan Donald Trump, Çin hükümetinin TikTok bilgilerine ulaştığını iddia ediyor.

TikTok’un sahibi ByteDance’in Güvenlik Başkanı Roland Cloutier, kullanıcı bilgilerinin zati Amerika Birleşik Devletlerindeki sunucularda depolandığını ve Çin hükümetinin bu bilgilere ulaşmasının ihtimalsiz olduğunu açıkladı.

tiktok

TikTok’un bilgileri Çin hükümeti dahil hiçbir hükümetle paylaşmadığını dile getiren Cloutier,  bir hükümetin veya bir emniyet teşkilatının işletmeden bilgi istemesi gidişatında firmanın bazı prosedürlere sahip olduğunu hatırlattı.

Amerika Birleşik Devletlerinin TikTok üzerinde kurduğu baskı her geçen gün çoğalırken, uygulamanın Amerika Birleşik Devletlerindeki hakları satın alınmadığı takdirde TikTok ülkede menedilecek.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir