1. Anasayfa
 2. Haberler

Tour de France şampiyonundan elektrikli bisiklet modelleri

Tour de France şampiyonundan elektrikli bisiklet modelleri
0

Tam üç kez Tour de France şampiyonu olan efsane isimlerden Greg LeMond, LeMond Bicycles markası ile elektrikli bisiklet pazarına adım attı.

Greg LeMond, LeMond Bicycles markasıyla karşımıza Dutch ve Daily isimli iki yeni elektrikli bisiklet çıkardı. Ortak olarak modern bir tasarıma sahip olan bisikletlerden Dutch mavi renkte, Daily ise pembe renkte olan. Burada elbette başka renkler de sunuluyor. Tamamen karbon fiber kullanılarak üretilen yani hafif oldukları kadar sağlam da olan modeller, teknik olarak aynı altyapı üzerine kuruluyor. Modelleri tam olarak gövde yapıları farkılaştırıyor. Teknik olarak baktığımız zaman bisikletler güçlerini arkada yer alan 40 Nm torka sahip 250W elektrik motorundan alıyor ve bu motor 25 km/s hıza kadar pedal desteği getiriyor. 250 Wh pil paketine sahip olan elektrikli bisiklet modelleri Dutch ve Daily, disk frenler kullanıyor ve menzil ile hız gibi verileri gidonlarındaki ufak ekrandan gösterebiliyor.

Tour de France şampiyonu Greg LeMond, LeMond Bicycles imzalı elektrikli bisiklet modelleri ile dikkat çekti

12,3 kg’lık ağırlıklarıyla pazardaki en hafif modellerden olan ve yerleşik çamurluk sistemleri güzel detaylarından olan Dutch ve Daily, şehir içi kullanımına odaklanıyor ve sadelik odaklı bir yapıyı benimsiyor. Modellerin fiyatı ise 4.500 dolar gibi yüksek bir seviyeden başlıyor. Burada birçok özelleştirme / yükseltme seçeneği de sunuluyor.

Türkiye’de şu an satılan hemen hemen tüm elektrikli bisikletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir