İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Türk girişimcilerden çok renkli ve çok malzemeli 3D baskı teknolojisi

Türk girişimcilerden çok renkli ve çok malzemeli 3D baskı teknolojisi

Co Print

3D yazıcılar bir süredir piyasada olsa da bu yazıcıların yüzde 95’i tek baskı ucuna sahip. Bu durumun farkında olan bir Türk girişimci, Co Print adını verdiği ürünle bu soruna çözüm getiriyor.

Co Print, herhangi bir masaüstü (FDM) 3D yazıcının yeteneklerini artıran bir 3D yazıcı ekipmanı olarak karşımıza çıkıyor. Co Print, 3D yazıcılara giren filamenti otomatik olarak değiştiriyor ve bu sayede mevcut 3D yazıcıya tek baskıda çok renkli ve çok malzemeli modeller üretme imkanı veriyor. Piyasadaki hemen hemen her 3D yazıcı ile çalışabilen ürün, 4 farklı renk ve özelliğe sahip filamentleri bir arada kullanıyor. Ürün mevcut 3D yazıcıların tek renkli, basit tasarımlar üretmenin ötesine geçmesini sağlıyor. Patentlenmiş ve seri üretime uygun final prototipi hazır ürün, Arıkovanı üzerinden kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda. Arıkovanı’nda fon desteği toplayan projenin kasım ayında satışa sunulması bekleniyor.

Co Print projesinin mimarlarının hedefi büyük

21 yaşındaki iki genç girişimci Fatih Kazım Duymaz ve Hüseyin Özen tarafından kurulan, çok renkli ve çok malzemeli 3D Baskının Türkiye’deki ilk örneklerini oluşturan girişimin gelecek hedefi ise Türkiyedeki 3D yazıcı ekosistemini geliştirmeye katkı sağlamak ve global pazara teknolojilerinin ihracatını yapmak. Arıkovanı’nda ürünün sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Elektrikli scooter dünya şampiyonası geliyor

Yorum Yap
Bu içerik size yardımcı oldu mu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz haber bültenimize üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap