1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Türk teşebbüsçülerden çok renkli ve çok malzemeli 3D baskı teknolojisi

Türk teşebbüsçülerden çok renkli ve çok malzemeli 3D baskı teknolojisi

Co Print

3D yazıcılar bir vakittir piyasada olsa da bu yazıcıların yüzde 95’i tek baskı ucuna sahip. Bu vaziyetin farkında olan bir Türk teşebbüsçü, Co Print ismini verdiği mahsulle bu meseleye çözüm getiriyor.

Co Print, rastgele bir masaüstü FDM 3D yazıcının becerilerini artıran bir 3D yazıcı donanımı olarak karşımıza çıkıyor. Co Print, 3D yazıcılara giren filamenti otomatik olarak değiştiriyor ve bu sayede mevcut 3D yazıcıya tek baskıda çok renkli ve çok malzemeli modeller üretme olanağı veriyor. Piyasadaki hemen hemen her 3D yazıcı ile çalışabilen mahsul, 4 değişik renk ve özelliğe sahip filamentleri bir arada kullanıyor. Mahsul mevcut 3D yazıcıların tek renkli, kolay tasarımlar üretmenin ötesine geçmesini sağlıyor. Tescillenmiş ve seri yapıma uygun final prototipi hazır mahsul, Arıkovanı üzerinden kullanıcıların alkışına sunulmuş vaziyette. Arıkovanı’nda fon dayanağı toplayan projenin kasım ayında satışa sunulması bekleniyor.

Co Print projesinin mimarlarının niyeti büyük

21 yaşındaki iki genç teşebbüsçü Fatih Kazım Dinlemez ve Hüseyin Özen tarafından kurulan, çok renkli ve çok malzemeli 3D Baskının Türkiye’deki ilk misallerini oluşturan teşebbüsün gelecek niyeti ise Türkiyedeki 3D yazıcı ekosistemini geliştirmeye katkı sağlamak ve evrensel pazara teknolojilerinin ihracatını yapmak. Arıkovanı’nda mahsulün sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Elektrikli scooter dünya şampiyonası geliyor

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap