1. Anasayfa
 2. Haberler

Türk pilottan Le Mans başarısı; Salih Yoluç bir ilki başardı

Türk pilottan Le Mans başarısı; Salih Yoluç bir ilki başardı
0

Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda (Le Mans) 90 numaralı TF Sport’ta mücadele eden ve gece liderliğe yükselen Türk yarış pilotu Salih Yoluç ve takım arkadaşları Aston Martin araçları ile yarışı kazandılar.

88. kez gerçekleştirilen 2020 Le Mans 24 Saat yarışı, cumartesi günü 15.30’da başladı ve pazar günü saat 15.30 itibariyle sona erdi. 8 aracın mücadele ettiği GTE Pro sınıfında galibiyet mücadelesi 51 numaralı AF Corse ile 97 numaralı Aston Martin ekibi arasında yaşandı. Gece sınıfında liderliğe yükselen 97 numaralı Aston Martin, diğer bölümlerde rahat bir şekilde yerini korudu ve 1 dakika 33 saniyelik farkla yarışı kazandı. Aston Martin böylece 2017’den sonra ilk zaferini kazanmış ve 95 numaralı ekip ile çifte podyum yapmış oldu.

Salih Yoluç Le Mans’da kazanan ilk Türk pilot olmayı başardı

Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda GTE Pro’da uzun zamandır lider durumunda bulunan 97 numaralı Aston Martin AMR ekibi kazanan isim olmayı başardı. Ayrıca 90 numaralı TF Sport’ta yarışan ve gece liderliğe yükselen Türk yarış pilotu Salih Yoluç ve takım arkadaşları, kalan bölümde yerlerini koruyarak amatör sınıfta yine Aston Martin GTE araçları ile yarışı kazandılar. Alınan zaferle birlikte Salih Yoluç, Le Mans’da kazanan ilk Türk pilot olmayı başardı. GTE Pro sınıfında 97 Aston Martin, GTE Am sınıfında 90 TF Sport Aston Martin liderlikleri devam ediyor.

Yeni BMW 4 Serisi

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir