1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Türkiye’de beklenen Amazfit GTR 2 akıllı saat için tarih verildi

Türkiye’de beklenen Amazfit GTR 2 akıllı saat için tarih verildi

Xiaomi Amazfit GTR akıllı saat

Huami tarafından üretilen şık akıllı saat modeli Amazfit GTR‘ın yerini alacak Amazfit GTR 2 akıllı saat için tarih verildi. Saat yalnız da gelmiyor.

Şık tasarımı ve genel olarak maliyet performans oranı ile dikkat toplayan akıllı saat modellerinden olan Amazfit GTR, öğreniyorsunuz uzun zamandır Türkiye’de satılan mahsullerden. İşte bu modelin yenisi dolaysız olarak Amazfit GTR 2, 22 Eylül tarihinde Amazfit GTS 2 ile birlikte fotoğrafı olarak tanıtılıyor. İlk versiyonu gibi yuvarlak olması beklenen GTR 2, iletişim tarafında Bluetooth 5.0 kullanıyor ve yüksek olasılıkla bir AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Maliyet performans mevzusunda çok iddialı olması beklenen mahsul, “Lisbon” kod ismiyle geliştiriliyor ve SpO2 takibi dahil olmak üzere bir hayli gelişmiş özellik taşıyacak sınıyor. Burada stres tanımlama özelliğinin ismi geçiyor. SpO2 ve stres tanımlama özelliklerinin Amazfit GTS 2′de de olması bekleniyor.

Amazfit GTR 2 evvelinde Amazfit GTR için ayrıntılar şöyle

Saatin 47 mm versiyonu 1,39 inç 454×454 piksel, 42 mm modeli ise 1,2 inç 390×390 piksel AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Gorilla Glass 3 ile korunan saat, iOS ve Android aygıtlarla Bluetooth 5.0 üzerinden iletişim kurabiliyor. 50 metre derine indirilebilen akıllı saat Amazfit GTR, her kalemde ayrıntılı etkinlik takibi yapabiliyor. Modelin 47 mm versiyonu 410 mAh piliyle sıradan kullanımda bütün 24 gün, 42 mm versiyonu ise 195 mAh piliyle sıradan kullanımda 12 gün süresince vazife yapıyor. Bu müddetler kolay saat modunda 74 ve 34 gün gibi mucizevi müddetlere kadar çıkabiliyor. NFC’si bulunan saatin, GPS + ve GLONASS yardımları da bulunuyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap