1. Anasayfa
 2. Haberler

Türkiye’de beklenen Amazfit GTR 2 akıllı saat için tarih verildi

Türkiye’de beklenen Amazfit GTR 2 akıllı saat için tarih verildi
0

Huami tarafından üretilen şık akıllı saat modeli Amazfit GTR‘ın yerini alacak Amazfit GTR 2 akıllı saat için tarih verildi. Saat yalnız da gelmiyor.

Şık tasarımı ve genel olarak fiyat performans oranı ile dikkat çeken akıllı saat modellerinden olan Amazfit GTR, biliyorsunuz uzun zamandır Türkiye’de satılan ürünlerden. İşte bu modelin yenisi direkt olarak Amazfit GTR 2, 22 Eylül tarihinde Amazfit GTS 2 ile beraber resmi olarak tanıtılıyor. İlk sürümü gibi yuvarlak olması beklenen GTR 2, bağlantı tarafında Bluetooth 5.0 kullanıyor ve yüksek ihtimalle bir AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Fiyat performans konusunda çok iddialı olması beklenen ürün, “Lisbon” kod adıyla geliştiriliyor ve SpO2 takibi dahil olmak üzere birçok gelişmiş özellik taşıyacak deniyor. Burada stres belirleme özelliğinin adı geçiyor. SpO2 ve stres belirleme özelliklerinin Amazfit GTS 2′de de olması bekleniyor.

Amazfit GTR 2 öncesinde Amazfit GTR için detaylar şöyle

Saatin 47 mm versiyonu 1,39 inç 454×454 piksel, 42 mm modeli ise 1,2 inç 390×390 piksel AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Gorilla Glass 3 ile korunan saat, iOS ve Android cihazlarla Bluetooth 5.0 üzerinden bağlantı kurabiliyor. 50 metre derine indirilebilen akıllı saat Amazfit GTR, her kalemde detaylı aktivite takibi yapabiliyor. Modelin 47 mm versiyonu 410 mAh piliyle normal kullanımda tam 24 gün, 42 mm versiyonu ise 195 mAh piliyle normal kullanımda 12 gün boyunca görev yapıyor. Bu süreler basit saat modunda 74 ve 34 gün gibi inanılmaz sürelere kadar çıkabiliyor. NFC’si bulunan saatin, GPS + ve GLONASS destekleri de bulunuyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir