1. Anasayfa
 2. Haberler

Türkiye’de beklenen Amazfit GTR 2 ve GTS 2’nin tasarımları ortaya çıktı

Türkiye’de beklenen Amazfit GTR 2 ve GTS 2’nin tasarımları ortaya çıktı
0

Huami tarafından yakında karşımıza çıkacak Amazfit GTR 2 ve GTS 2 akıllı saat modellerinin tasarımı firma tarafından gösterildi.

Şık tasarımı ve genel olarak fiyat performans oranı ile dikkat çeken akıllı saat modellerinden olan Amazfit GTR, biliyorsunuz uzun zamandır Türkiye’de satılan ürünlerden. İşte bu modelin yenisi Amazfit GTR 2 ve kardeşi GTS 2, 22 Eylül tarihinde resmi olarak tanıtılıyor. Firmanın paylaştığı tasarım ise iki modeli de karşımıza getiriyor. Burada GTR 2 yuvarlak, GTS 2 ise kare formda bir tasarımı benimsiyor. İki modelin de oldukça ince çerçevelere sahip olduğu görülüyor ve genel tasarım çizgisi oldukça şık görünüyor. Burada hakkında en çok bilgiye sahip olduğumuz model GTR 2, daha önce sızanlara göre bağlantı tarafında Bluetooth 5.0 kullanıyor ve yüksek ihtimalle bir AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Fiyat performans konusunda çok iddialı olması beklenen ürün, “Lisbon” kod adıyla geliştiriliyor ve SpO2 takibi dahil olmak üzere birçok gelişmiş özellik taşıyor. Bu detay artık yüzde 100 netleşmiş durumda.

Amazfit GTR 2 öncesinde Amazfit GTR için detaylar şöyle

Saatin 47 mm versiyonu 1,39 inç 454×454 piksel, 42 mm modeli ise 1,2 inç 390×390 piksel AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Gorilla Glass 3 ile korunan saat, iOS ve Android cihazlarla Bluetooth 5.0 üzerinden bağlantı kurabiliyor. 50 metre derine indirilebilen akıllı saat Amazfit GTR, her kalemde detaylı aktivite takibi yapabiliyor. Modelin 47 mm versiyonu 410 mAh piliyle normal kullanımda tam 24 gün, 42 mm versiyonu ise 195 mAh piliyle normal kullanımda 12 gün boyunca görev yapıyor. Bu süreler basit saat modunda 74 ve 34 gün gibi inanılmaz sürelere kadar çıkabiliyor. NFC’si bulunan saatin, GPS + ve GLONASS destekleri de bulunuyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir