1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Türkiye’de satılan Amazfit GTR akıllı saat için yeni versiyon kapıda

Türkiye’de satılan Amazfit GTR akıllı saat için yeni versiyon kapıda

Xiaomi Amazfit GTR akıllı saat

Huami tarafından üretilen şık akıllı saat modeli Amazfit GTR, kısa vakit içerisinde yerini ikinci versiyona vazgeçebilir. İşte ilk bilgiler;

Şık tasarımı ve genel olarak maliyet performans oranı ile dikkat toplayan akıllı saat modellerinden olan Amazfit GTR, uzun zamandır Türkiye’de satılan mahsullerden. İşte bu modelin yenisi dolaysız olarak GTR 2 takısıyla fotoğrafı Bluetooth kayıtlarında kendisini gösterdi. İlk versiyonu gibi yuvarlak olması beklenen akıllı saat, iletişim tarafında Bluetooth 5.0 kullanıyor ve yüksek olasılıkla bir AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Maliyet performans mevzusunda çok iddialı olması beklenen mahsul, “Lisbon” kod ismiyle geliştiriliyor ve SpO2 takibi dahil olmak üzere bir hayli gelişmiş özellik taşıyacak sınıyor. Yakında sızdırılması beklenen GTR 2’nin, Xiaomi üzerinden Türkiye’de de satılması bekleniyor.

Xiaomi Amazfit GTR için öğrenilmesi gerekenler

Saatin 47 mm versiyonu 1,39 inç 454×454 piksel, 42 mm modeli ise 1,2 inç 390×390 piksel AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Gorilla Glass 3 ile korunan saat, iOS ve Android makinelerle Bluetooth 5.0 üzerinden iletişim kurabiliyor. 50 metre derine indirilebilen akıllı saat Amazfit GTR, her kalemde ayrıntılı etkinlik takibi yapabiliyor. Modelin 47 mm versiyonu 410 mAh piliyle basmakalıp kullanımda bütün 24 gün, 42 mm versiyonu ise 195 mAh piliyle basmakalıp kullanımda 12 gün süresince vazife yapıyor. Bu zamanlar kolay saat modunda 74 ve 34 gün gibi olağanüstü vakitlere kadar çıkabiliyor. NFC’si bulunan saatin, GPS + ve GLONASS dayanakları da bulunuyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap