1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Türkiye’ye de gelen Vivo’dan akıllı saat geliyor: Vivo Watch

Türkiye’ye de gelen Vivo’dan akıllı saat geliyor: Vivo Watch

Vivo Watch akıllı saat

Uslu telefon pazarının en çok dikkat toplayan şirketleri arasında yer alan Vivo, bir akıllı saat geliştiriyor. Vivo Watch adlı mahsul çok yakında geliyor.

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden Vivo, öğreniyorsunuz geçtiğimiz haftalarda Türkiye serüvenine başladı. Pazarda her zaman yenilikçi olmayı muvaffak olan şirketi en son getiren üzerinde çalıştığı renk değiştirebilen telefon altyapısı olmuştu. Ayrıntılarına burada erişebileceğiniz bu esrarengiz teknoloji dışında işletmeden Vivo Watch akıllı saat de geliyor ve modelin iki ay içinde tanıtılacağı aktarılıyor. 46 mm gövdesinin olduğu başka bir deyişle büyük ebatlı modeller arasına gireceği aktarılan saat, aktarıldığı kadarıyla renkli bir OLED ekran üzerine kuruluyor. NFC ve nabız ölçüm marifetleri olacak denilen akıllı saat, şirketin kendi işletim sistemini kullanacaktır sınıyor. 42 mm’lik bir olasılığı da bulunan yuvarlak kasalı Watch, aktarıldığı kadarıyla kandaki oksijen seviyesini de etkin olarak belirleyebiliyor.

Şirketin Türkiye’de satılan tek akıllı telefonu şu an Vivo X50 Lite

128 GB için 3.599 TL maliyeti bulunan telefon, damla çentikli standart bir tasarıma sahip. Eforunu Snapdragon 665  operasyoncudan alan telefon, artta 48 megapiksel geniş açı + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameraları taşıyor. Önde ise 16 megapiksel selfie kamerası bulunuyor. 8 GB RAM‘e sahip modelin bataryayı ise 4.500 mAh seviyesinde. Model için Türkiye’de mavi ve siyah olmak üzere iki değişik renk alternatifi sunuluyor.

Not: Görsel temsilidir.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap