1. Anasayfa
 2. Haberler

Türkiye’ye de gelen Vivo’dan akıllı saat geliyor: Vivo Watch

Türkiye’ye de gelen Vivo’dan akıllı saat geliyor: Vivo Watch
0

Akıllı telefon pazarının en çok dikkat çeken firmaları arasında yer alan Vivo, bir akıllı saat geliştiriyor. Vivo Watch isimli ürün çok yakında geliyor.

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden Vivo, biliyorsunuz geçtiğimiz haftalarda Türkiye macerasına başladı. Pazarda her zaman yenilikçi olmayı başaran firmayı en son getiren üzerinde çalıştığı renk değiştirebilen telefon altyapısı olmuştu. Detaylarına burada ulaşabileceğiniz bu ilginç teknoloji dışında firmadan Vivo Watch akıllı saat de geliyor ve modelin iki ay içinde tanıtılacağı aktarılıyor. 46 mm gövdesinin olduğu yani büyük boyutlu modeller arasına gireceği aktarılan saat, aktarıldığı kadarıyla renkli bir OLED ekran üzerine kuruluyor. NFC ve nabız ölçüm yetenekleri olacak denilen akıllı saat, firmanın kendi işletim sistemini kullanacaktır deniyor. 42 mm’lik bir versiyonunu olma ihtimali de bulunan yuvarlak kasalı Watch, aktarıldığı kadarıyla kandaki oksijen seviyesini de aktif olarak belirleyebiliyor.

Firmanın Türkiye’de satılan tek akıllı telefonu şu an Vivo X50 Lite

128 GB için 3.599 TL fiyatı bulunan telefon, damla çentikli standart bir tasarıma sahip. Gücünü Snapdragon 665  işlemciden alan telefon, arkasında 48 megapiksel geniş açı + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameraları taşıyor. Önde ise 16 megapiksel selfie kamerası bulunuyor. 8 GB RAM‘e sahip modelin pili ise 4.500 mAh seviyesinde. Model için Türkiye’de mavi ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği sunuluyor.

Not: Görsel temsilidir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir