1. Anasayfa
 2. Bilgi

Twitch’te Nasıl Yayın Yapılır: Bilmeniz Gereken Her Şey

Twitch’te Nasıl Yayın Yapılır: Bilmeniz Gereken Her Şey
0

En sevdiğiniz oyun platformunu kullanarak Twitch’te anında yayına başlayabilirsiniz. Oyununuzu Twitch’te yayınlamak aşırı derecede zor bir olay değildir, ancak canlı yayınınızı kaliteli ve stabil bir hale getirmek için uygulamanız gereken birçok adım bulunmaktadır.

Bu yazımız da sizlere, oyun ve eğlence deneyimlerinizi birkaç arkadaşınızla paylaşmak isteseniz bile, Twitch’te nasıl yayın yapacağınızı gösterecek kolay adımları sırayla anlatıyoruz.

Twitch’te Nasıl Yayın Yapılır?

Aşağıdaki bilgiler, zaten bir Twitch hesabınız olduğunu ve sevdiğiniz oyun platformundan yayın yapmaya hazır olduğunuzu kabul ederek hazırlanmıştır. Henüz bir hesabınız yoksa , Twitch web sitesinde kaydolarak kolay bir şekilde kendinize hesap oluşturabilirsiniz.

Başlamadan önce, Twitch’te canlı yayın yapmak için mümkün olan en iyi internet bağlantısına sahip olduğunuzdan emin olun. Oyununuzu yayınlamak için ihtiyacınız olan en iyi yükleme hızlarına sahip olan fiber interneti öneriyoruz.

Windows/macOS/Linux

Windows, macOS ve Linux için Open Broadcaster Software (OBS) Studio kullanarak Twitch’te nasıl yayın yapacağınızı anlatmaya çalışacağız. Bu yazılım tamamen ücretsiz ve kullanımı kolay bir yazılımdır.

OBS Studio siz yayına odaklanırken, hem AMD hem de NVIDIA temel GPU yerel araçları hizmeti sağlayan ve bu donanımları hızlandıran bir programdır. NVIDIA’nın GeForce Experience masaüstü istemcisi , bir yayın bileşeni için idealdir. AMD’nin Radeon Yazılımı ise bir Kayıt ve Akış bölümü için oldukça istikrarlı bir çözümdür. OBS Studio diğer yazılımlara gör daha yüksek düzeyde özelleştirme sunar ve akışınızı daha fazla yüksek kalitede oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca Twitch, Windows için bir beta yayın aracınıda kendiliğinden sağlamaktadır.

OBS Studio’yu Twitch’e Bağlayın

 • Adım 1: OBS Studio açıkken, sağ alt köşede görüntülenen Ayarlar’a tıklayın .
 • Alternatif olarak, açılır menüde Dosya’yı ve ardından Ayarlar’ı tıklayın.
 • Adım 2: Ayarlar paneli görünür. Soldaki Akış’ı seçin .
 • Adım 3: Sağda, hizmetiniz olarak Twitch’i seçin (önceden ayarlanmadıysa).
 • Adım 4: Hesaba bağlan butonuna tıklayın.
 • Adım 5: Twitch oturum açma bilgilerinizi girin.

İpucu: Giriş yapmak istemiyorsanız bunun yerine yayın anahtarınızı girebilirsiniz. Bu anahtarı Twitch panosunda Profil > Ayarlar > Kanal ve Videolar aracılığıyla bulabilirsiniz .

 • Adım 6: Bitirmek için Uygula düğmesine tıklayın .

Bu şekilde kolay ve zahmetsizce OBS Studio programını twich hesabınıza bağlayarak yayın yapmaya başlayabilirsiniz.

Bir başka yazı ve makalemizde görüşmek üzere sizlere sağlıklı, mutlu ve güzel bir yaşam dileriz…

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir