1. Anasayfa
 2. Haberler

Twitter, Amerika Birleşik Devletleri tercihlerini baltalamaya müteveccih tweetlerin hepsini kaldıracak

Twitter, Amerika Birleşik Devletleri tercihlerini baltalamaya müteveccih tweetlerin hepsini kaldıracak
0

Twitter, ABD seçimlerini baltalamaya yönelik tweetlerin hepsini kaldıracak

Temmuz 2006 tarihinde şu anki CEO Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone ve Evan Williams tarafından kullanıma açılan mikro blog sitesi Twitter, Alexa bilgilerine göre son üç ayda dünya genelinde en çok ziyaret edilen 50. web sitesi konumunda.

Amerika Birleşik Devletleri başkanlık tercihleri yanaşırken, özellikle “troll” olarak deyim edilen sahte hesapların kriz ve kargaşa etrafı yaratmasını ve tercihi manipüle etmesini istemeyen Twitter, Amerika Birleşik Devletleri hükümetiyle yakın temas halinde.

TWITTER, TERCİHİ BALTALAMAYA MÜTEVECCİH PAYLAŞIMLARI KALDIRACAK

Twitter, yeni siyaset aktüellemesini 10 Eylül Perşembe günü resmen yayınladı. Yeni kaidelere göre; tercih kanunları hakkında yanıltıcı bilgiler, tercih neticeleriyle alakalı yanıltıcı iddialar ve tercih şikesi veya rey pusulasında farklılık yapma gibi mevzularda münakaşalı iddialar kapsayan tweetler anında kaldırılacak.

twitter

17 EYLÜL’DE UYGULANACAK

Twitter’dan yapılan açıklamada, aktüellenen siyasetlerin 17 Eylül’den itibaren herkese denk olarak uygulanacağı belirtildi.

Yeni aktüellemeler, 2020 Amerika Birleşik Devletleri tercihlerini güvence altına almak için son aylarda Twitter’ın uyguladığı pek çok kaideden yalnızca biri.

Misalin Twitter, kullanıcıların yanlış bilgi kapsadığını düşündüğü tweetleri raporlamasını sağlayan bir özelliği yayınlamıştı.

Ayrıca firma, artık bot hesapların trend topic listesine müdahale edemeyeceğini açıklamıştı.

:

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir