1. Anasayfa
 2. Haberler

Twitter dünyasında “sesli DM” dönemi başlıyor

Twitter dünyasında “sesli DM” dönemi başlıyor
0

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, ilginç bir özelliği daha kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bu sefer sesli DM gündemde.

Twitter, geçtiğimiz aylarda büyük bir sürpriz yapmış ve sesli tweet özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu genel olarak çok da kullanılmaya özellik sayesinde kişiler yazdıkları mesajlara bir de ses kaydı ekleyerek paylaşım yapabiliyordu. Karakter limitiyle yazı üstüne kurulan bir platformda sesli tweet olayı oldukça garip karşılanırken, özelliğin bir benzeri şimdi DM yani direkt mesaj tarafı için geldi. Firma kısa süre önce kişilerin sesli DM gönderebilmesi için kurulan altyapının testlerine başladı. Hemen herkesin “Gerçekten gerek var mıydı?” dediği özelliğin yakında hem iOS hem de Android için aktif edilmesi bekleniyor.

Twitter için kısa süre önce de önemli bir yenilik yapıldı

Twitter, hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda çok faydalı bir özelliğin testine başlamıştı. Bu özellik sayesinde kişiler, attıkları tweet’lere sadece tweet içerisinde bahsettikleri kişilerin ya da takip ettikleri kişilerin “cevap verebilmesini” seçebiliyordu. İşte bu özellik kısa süre önce iOS sonrasında Android tarafında da geniş çaplı olarak dağıtıma çıkarıldı. Eksiksiz olarak herkese geldiği aktarılan faydalı cevap kontrol özelliği, yeni tweet atma penceresinden belirleniyor ve genel olarak çok faydalı görünüyor. Bu yapı sayesinde çok daha temiz iletişimlerin kurulabileceği aktarılıyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir