1. Anasayfa
 2. Haberler

Virgin Galactic, insanları uzaya taşıyacak mekiği 2 kaptanla test edecek

Virgin Galactic, insanları uzaya taşıyacak mekiği 2 kaptanla test edecek
0

Virgin Galactic, insanları uzaya taşıyacak mekiği 2 pilotla test edecek

İngiltere’de 2004 senesinde İngiliz teşebbüsçü Sir Richard Branson tarafından kurulan ve uzaya ticari seferler tertip etmeyi kasteden Virgin Galactic, uzaya turist götürecek SpaceShipTwo taşıtı için yeni ayrıntılar paylaştı.

Virgin Galactic, önümüzdeki ay SpaceShipTwo için tayfalı bir test reelleştirecek ve bu gidişat, işletmenin turistleri uzaya götürme tasarısına azıcık daha yanaşmasını sağlayacak.

Başlıklar

İLK UÇUŞ 22 EKİM’DE

Virgin Galactic tarafından 22 Ekim’de reelleştirecek ilk insanlı uçuşta, uzay vasıtasında 2 kaptan vazife alacak. Misyonun zaferli olması gidişatında, ardından 4 kaptanın taşıtta olacağı ikinci bir test daha reelleştirilecek.

virgin-galaktik

YOLCULUK KAYIT ALTINA ALINACAK

Virgin Galactic’in tasarımında bulunan şahsi koltuk art ekranlar ile canlı uçuş bilgileri gösterilecek. Aynı zamanda uzay mekiğinde bulunan 12 büyük pencere sayesinde kabinde bulunan yolcuların her biri için rahat görüş alanı sağlanırken, mekikteki 16 kamera da yolcuların tecrübelerini kaydolacak.

virgin

UZAYA GİTMENİN MALİYETİ 250 BİN DOLAR

Yetkililer, uzaya gitmek isteyen bireylere astronot eğitimi verileceğini ifade ederken, uzaya tertip edilecek ticari uçuşlar açıldığında, şahıs başı ödenecek meblağın 250 bin dolar takribî 1 milyon 870 bin TL olacağı ifade edildi.

virgin

vigin

:

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir