1. Anasayfa
 2. Haberler

WhatsApp için yolda olan faydalı bir mesaj özelliği daha

WhatsApp için yolda olan faydalı bir mesaj özelliği daha
0

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, yakında güzel bir özellik daha kazanacak. Uygulama gelişmeye devam ediyor.

WhatsApp, gönderdikten belirli bir sonra kendisini silen mesaj sistemini, gönderilen medya içerikleri için de geliştiriyor. Burada kişilerin karşı taraftaki kişi sohbet penceresini kapattıktan sonra kendisini otomatik olarak silen “fotoğraf, video ve GIF’ler” gönderebileceği aktarılıyor. Şimdilik sadece Android tarafında test edilen özellik, önümüzdeki aylarda resmi olarak kullanıma sunulacak deniyor. Bu konuda henüz net bir tarih yer almıyor.  Ancak özellik gerçekten güzel görünüyor. Bu altyapı aslında başından beri metin mesajlarından çok medya içerikleri için gerekiyor. Kişiler tüm uyarılara rağmen birbirlerine hassas görseller atmaya devam ediyor.

WhatsApp için önemli bir yenilik daha yolda

WhatsApp, son aylarda sürekli çoklu hesap desteği ile gündeme geliyor. Halen beta sürümlerinde kapalı olarak test edilen bu özellik sayesinde kişilerin aynı WhatsApp hesabını dört farklı cihazda kullanmasının önü açılıyor. Bu sayede aynı hesap hem Android telefonda hem Android tablet üstünde hem de örneğin iPad ve bilgisayar üzerinde açabilecek deniyor. Bu özelliğin tüm popüler işletim sistemlerinde destekleneceği aktarılıyor ve farklı cihaz üstü girişlerde kişilerin bildirim alacağı aktarılıyor. Tüm cihazların tek bir sayfada yönetileceği altyapıda, cihaz ekleme işlemi SMS ya da WhatsApp Chat üzerinden gönderilen kodlar ile olacak da deniyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir