1. Anasayfa
 2. Mobil

WhatsApp verilerinizi iPhone’dan Android’e nasıl aktarabilirsiniz

WhatsApp verilerinizi iPhone’dan Android’e nasıl aktarabilirsiniz
0

Android’e geçiş yapıyorsanız, WhatsApp verilerini iPhone’dan Android’e nasıl aktaracağınız aşağıda açıkladık.

WhatsApp verilerini iPhone’dan Android’e nasıl aktaracağınızı merak ediyorsanız, yalnızca siz değilsiniz — Google bizi bekletiyor, ancak şimdi nihayet geçiş yapma olanağımız var.

Google, Ağustos ayında kullanıcıların verilerini iPhone’daki whatsapp’tan Samsung Galaxy cihazlarına aktarmalarını mümkün kıldı. Bu harikaydı, ancak diğer Android kullanıcılarını soğukta bıraktı ve Google, “bir iPhone’dan geçiş yaparken belirli veri türlerinin ortaya çıkmasının imkansız olduğunu belirtti.”Ama bu şimdi değişti.

Android 12 ileartık WhatsApp verilerini bir iPhone’dan bir Android telefona birkaç basit adımda aktarabilirsiniz. Android’den iPhone’a geçiş yapmak isteyen kişilere gelince, iOS beta için en son WhatsApp, Android’den iPhone’a sohbet aktarma özelliğinin yakında geleceğini ima ediyor.

WhatsApp verilerinizi aktarmak için, telefonlarınızı birbirine bağlamak için bir Lightning-USB-C kablosuna ihtiyacınız olacaktır. Bu işlem WhatsApp metin mesajlarınızı, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve sesli mesajlarınızı iphone’unuzdan Android telefonunuza aktaracaktır; bu nedenle devam etmeden önce bunu yapmaya hazır olduğunuzdan emin olun.

WhatsApp verilerini iPhone’dan Android’e nasıl aktarabilirim

1. Lightning-USB-C kablosunu kullanarak iki telefonunuzu bağlayın. iphone’unuzla birlikte böyle bir kablo bulacaksınız.

2. Android cihazınızı kurarken, işlem sırasında bir QR kodu sunulmalıdır. Aktarıma başlamak için iPhone’unuzu kullanarak QR kodunu tarayın.

Bunu yapmak için iOS kamera uygulamasına erişmeniz ve QR kodunu ekranın ortasına ortalamanız yeterlidir, iPhone işlemin geri kalanıyla ilgilenmelidir.

3. Bu, iphone’unuzda WhatsApp’ı başlatır ve mesajlarınızı ve fotoğraflarınızı Whatsapp’tan Android telefonunuza aktarmaya başlar.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 1
  evet
  EVET
 • 1
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir