1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. WhatsApp Web sürümüne gelecek yeni özellik

WhatsApp Web sürümüne gelecek yeni özellik

WhatsApp

Dünyanın açık ara en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, tarayıcılar üzerinden çalışan sürümüne güzel bir özellik ekliyor.

WhatsApp hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda tarayıcılardan erişilen Web sürümünde PiP özelliğini sunmaya başlamıştı. Facebook, YouTube ve Instagram videolarına destek veren özellik ile kişiler paylaşılan videoları ayrı pencere haline getirerek izleyebiliyor. En son bu özellik ile gündeme gelen Web sürüm, şimdi giriş konusunda yeni bir özellikle gündemde. Biliyorsunuz şu an Web sürümü açmak için ekranda çıkan QR kodun telefonlar üzerinden taratılması gerekiyor. Yeni özellikte ise bunun yerine telefonların parmak izi sensörü kullanılacak gibi görünüyor. Şu an aktif olarak test edilen özellik, bir güvenlik katmanı olarak birçok kullanıcı memnun edecektir deniyor. Ayrıca bu şekilde girişin çok daha hızlı olacağı açık şekilde görülüyor.

WhatsApp Web oldukça yüksek oranda kullanılıyor

Daha önce de söylediğimiz gibi uygulama halen en çok mobilde kullanılıyor olmasına rağmen Web sürümü de popülerliğini artırıyor. Özellikle masa başında çalışanları çok memnun eden sürüm, kullanışlı yapısıyla zahmetsiz ve hızlı bir iletişim imkanı tanıyor. Biliyorsunuz şirketler artık birçok iletişim ihtiyacını WhatsApp üzerinde sağlıyor. Bu yüzden uygulamaya bilgisayarlar üzerinde erişim sağlamak büyük önem arz ediyor. Özellikle pandemi dönemin Web sürümün patlama yaptığı gelen bilgiler arasında.

Yorum Yap
Bu içerik size yardımcı oldu mu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz haber bültenimize üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap