Wi-Fi 6 destekli TP-Link Archer AX20 ve öne çıkan özellikleri
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Wi-Fi 6 destekli TP-Link Archer AX20 ve öne çıkan özellikleri

0

TP-Link, Wi-Fi 6 teknolojisine sahip yeni yönlendiricisini Türkiye’de satışa sundu. TP-Link Archer AX20 olarak adlandırılan cihaz, yüksek bağlantı hızı, geniş kapsama alanı ve daha çok cihaza bağlanma desteği sunuyor. Geriye dönük olarak 802.11 standartları ve tüm Wi-Fi cihazları ile uyumlu olan cihaz, uzun vadeli ağ çözümü arayanları hedef alıyor.

Çift bant destekli olan Archer AX20, toplamda 1.8 Gbps (5 GHz bandında 1.200 Mbps, 2.4 GHz bandında 574
Mbps) kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Yönlendirici, çok yüksek bağlantı hızının yanında çok daha geniş bir Wi-Fi kapsama alanı da vadediyor. Hüzmeleme teknolojisini de bünyesinde barındıran cihaz çok yönlü bağlantı desteğine de sahip. Kablosuz güçlü bağlantının yanı sıra beş adet Gigabit girişine kabloyla pek çok cihaz, yine çok yüksek hızda bağlanabiliyor.

TP-Link Archer AX20 Türkiye fiyatı ne kadar?

Ayrıca yönlendiricide bir adet USB girişi de yer alıyor. Archer AX20, en yeni siber güvenlik protokolü olan WPA3 desteğine de sahip. Bu da kişisel ağlarda güvenliği artıran yeni olanaklar sunuyor. Daha güvenli Wi-Fi parolası şifreleme ve saldırılara karşı ağı koruma açısından da kullanıcılara avantaj sağlıyor. iOS ve Android’li platformlar için geliştirilen Tether uygulamasıyla da uyumlu şekilde çalışan cihazın Türkiye’deki fiyatı ise 110 dolar.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir