1. Anasayfa
 2. Windows

Windows 10’da otomatik güncelleştirmeler nasıl kapatılır?

Windows 10’da otomatik güncelleştirmeler nasıl kapatılır?
0

Windows 10’da otomatik güncelleştirmeleri geçici veya kalıcı olarak nasıl kapatacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Neden Windows 10’da otomatik güncellemeleri nasıl kapatacağınızı bilmek istersiniz? Elbette, bu güncellemeler sisteminizi güvenli ve istikrarlı tutmak ve en son Windows özelliklerini ve geliştirmelerini sunmak için gereklidir?

Bu doğru, ancak otomatik güncellemeler bir yardımdan çok bir engel olabilir. Siz çalışırken sizi kesintiye uğratabilirler ve yüklenebilmeleri için yeniden başlatmanızı isteyebilirler.

Güncellemeler, bunları düzeltmek yerine bilgisayarınızda sorunlara neden olan hatalar da içerebilir. Microsoft, kullanıcılar kendileriyle ilgili ciddi sorunlar bildirdiğinde genellikle Windows özellik güncelleştirmeleri için düzeltme eklerini acele etmek zorunda kalır. Ama Otomatik Güncelleştirmeler o yamaları yüklemek için olsun veya olmasın hakkında çok fazla seçeneğin yok yani.

Neyse ki, Windows 10’daki otomatik güncellemeleri hem 35 güne kadar geçici olarak duraklatarak hem de-daha pervasız hissediyorsanız-tamamen devre dışı bırakarak kapatabilirsiniz, böylece hazır olduğunuzda bunları manuel olarak yükleyebilirsiniz.

Aşağıdaki kılavuzumuzda, her iki seçenekte de size yol göstereceğiz ve bir düğmeyi tıklatarak otomatik güncellemeleri kapatmak için ücretsiz bir programı nasıl kullanabileceğinizi açıklayacağız.

Otomatik güncelleştirmeler nasıl kapatılır: Güncelleştirmeleri duraklat

Windows 10’da otomatik güncellemeleri kalıcı olarak devre dışı bırakmak güvenlik ve kararlılık sorunlarına neden olabilir, bu nedenle daha uygun bir zamanda yüklemek için bunları “duraklatmayı” tercih edebilirsiniz.

Bunu yapmak için nasıl burada. Tüm bu adımlar için yönetici ayrıcalıklarına sahip bir kullanıcı olarak oturum açtığınızdan emin olun.

1. Başlat düğmesini tıklatarak ve dişli simgesini seçerek Windows 10’da Ayarlar uygulamasını açın. Ayarlar penceresi açıldığında, Güncelle ve güvenlik’i tıklatın.

2. Sol taraftaki menüden Windows Update’i seçin. Bir hafta boyunca otomatik güncelleştirmeleri kapatmak için Güncelleştirmeleri 7 gün duraklat seçeneğini tıklatın.

3. Windows 10, güncellemelerin yeniden başlayacağı tarihi size söyleyecektir. Daha önce bunları el ile yeniden açmak için Güncelleştirmeleri Sürdür’ü tıklatın.

4. Otomatik güncelleştirmeleri duraklatmak için yedi günün çok kısa bir süre olduğunu düşünüyorsanız, bunun yerine Gelişmiş seçenekler’i tıklatın.

Güncellemeleri duraklatmak için aşağı kaydırın ve Duraklayana kadar açılır menüsünden bir tarih seçin. Bu tarih geleceğe 35 güne kadar çıkabilir.

Bu tarihe ulaştığınızda, yeniden duraklatabilmeniz için en son Windows güncelleştirmelerini yüklemeniz gerekir.

Otomatik güncelleştirmeleri kapatmak için: Devre dışı güncellemeleri iyi

Bilgisayarınızı daha uzun süre potansiyel olarak güvensiz bırakma riskiyle karşı karşıya kalmak istiyorsanız, Windows 10’daki otomatik güncelleştirmeleri kalıcı olarak veya en azından el ile yüklemeye hazır olana kadar kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için nasıl burada.

1. Basın Windows tuşu ve R İçin Çalıştır kutusu. Tipi “services.msc “ ve Tamam’ı tıklatın veya Enter tuşuna basın.

2. Hizmetler penceresi açıldığında, Windows Update girdisine ilerleyin. Bunu sağ tıklatın ve Özellikler’i seçin.

3. Başlangıç türü açılır menüsünden DevreDışı’yı seçin, ardından aşağıdaki Hizmet durumu bölümünde Durdur’u tıklatın. Otomatik Windows güncelleştirmelerini devre dışı bırakmak için Tamam’ı veya Uygula’yı tıklatın.

4. Güncelleştirmeleri kalıcı olarak devre dışı bırakmak çok aşırı görünüyorsa, bunun yerine Başlangıç türü menüsünden El İle seçeneğini belirleyin.

Bu, güncellemeleri manuel olarak kontrol etmenizi ve yüklemenizi sağlar. Sadece Ayarlar > Güncelleme ve güvenlik > > Windows Update’e gidin ve > > Güncellemeleri Denetle’yi tıklayın.

Otomatik güncelleştirmeler nasıl kapatılır: Windows Update Engelleyicisi’ni kullanma

Windows Update Engelleyici adlı ücretsiz bir program yükleyerek otomatik güncelleştirmeleri her açmak veya kapatmak istediğinizde Windows ayarlarını değiştirmek zorunda kalmaktan kurtulabilirsiniz. Bunu şu şekilde kullanabilirsiniz.

1. Windows Update Engelleyicisi’ni indirin.

2. İndirilen dosyayı sağ tıklatın ve dosyayı virüsten koruma yazılımınızla tarayın.

3. Programı ayıklayın ve çalıştırın. O değil gerektirir yükleme.

4. Program açıldığında, Güncellemeleri Devre Dışı Bırak’ı tıklamanız ve Şimdi Uygula’yı seçmeniz yeterlidir.

Bu, Windows 10’daki otomatik güncellemeleri anında kapatacak ve Servis Durumu kalkanı yeşil bir onay işaretinden kırmızı çarpıya dönüşecektir.

Windows 10'da otomatik güncelleştirmeler nasıl kapatılır? 1 – TFwqcRWcLT7A5ty7r3xSdE 970 80.jpg

5. Sırası Otomatik Güncelleştirmeler arkasında, sadece seçin Güncelleştirmeleri Etkinleştirmek ve tıklayın “Uygula Şimdi.”

Windows Update Engelleyicisi’nin işini yapıp yapmadığını kontrol etmek için Menü’yü tıklatın ve Windows Update ayarları ekranını açmak üzere Güncelleştirme Seçenekleri’ni seçin. Burada otomatik Windows güncelleştirmelerinin istediğiniz gibi etkinleştirildiğini veya devre dışı bırakıldığını doğrulayabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir