1. Anasayfa
 2. Bilgi

Word’deki kelimeler arasındaki ekstra çift boşluk nasıl kaldırılır?


2

Word’deki kelimeler arasındaki ekstra çift boşluk nasıl kaldırılır? Bazen Microsoft Word’de dosyaları açtığınızda farklı metin düzenleyicilerinde oluşturulduğunu fark ettiğiniz belgelerle karşılaşabilirsiniz. Bu durumlarda, paragraflar bir veya daha fazla boş satırlar ayrılırken ekstra boş satırlar boşluklar görülebilir. Farklı Word düzenleyicilerinde oluşturulan dosya biçimleri bu sorunların ortaya çıkma nedenleri olabilir. Ancak iki sözcük Düzenleyicisi arasındaki farklar nedeniyle metinler aynı görünmeyebilir.

Aşağıda açıklanan yöntem, Microsoft Word dosyalarından çift boşlukları kaldırabilir, ancak diğer birçok benzer Word düzenleyicisiyle çalıştığı bilinmektedir.

Word düzenleyicilerindeki sözcükler arasında fazladan çift boşluk değiştirmek için Bul ve Değiştir seçeneğini kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyin:

Word Dosyasında Çift boşluk nasıl kaldırılır?

 1. Herhangi bir yere tıklayın ve CTRL+H basın Değiştir alanına gelin.
 2. Aranan alanına bir çift boşluk girin.
 3. Değiştir veya Yeni Değer alanına tek boşluk girin.
 4. Metindeki tüm çift boşlukları değiştirmek için Tümünü Değiştir seçeneğini tıklayın. Tüm çift boşluklar tek boşluk olacaktır.
çift boşluk nasıl kaldırılır

Bu prosedür ikiden fazla boşluk durumunda tekrarlanabilir. Örn. Belgenizde birkaç kelime arasında üç boşluk varsa, Bul alanına üç boşluk girerken aynı işlemi tekrarlayın.

Bu işlemi tüm yanlış boşluklar veya metinler için kullanabilirsiniz. Bu yöntem işinizi çok kolay hale gelecektir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 12
  evet
  EVET
 • 42
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. 23 Temmuz 2019

  çok begendim çok yararlı bilgiler

 2. Çok mantıklı. Teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir