1. Anasayfa
 2. Haberler

Xbox Series X / S’in 1 TB’lık harici SSD fiyatı belli oldu

Xbox Series X / S’in 1 TB’lık harici SSD fiyatı belli oldu
0

Teni nesil oyun konsolu Xbox Series X ve Series S için önemli bir detay daha netlik kazandı. Ürünün 1 TB’lık harici SSD fiyatı belli oldu.

Microsoft, biliyorsunuz yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X ve Xbox Series S modellerine dışarıdan depolama artışına izin veren özel bir yuva koydu. İşte bu yuva için de Seagate firması ufak boyutlu ancak yüksek performans sunan bir 1 TB’lık harici PCI Express Gen4 x2 (NVMe) SSD birimi hazırladı. Yapılan açıklamaya göreyse bu harici depolama birimi 220 dolara satılacak. Daha önce de bu fiyat sızdırılmış ve oldukça yüksek bulunmuştu. Özel depolama birimi için konulan bu fiyat yüzünden çoğu oyuncu Series X’in ve Series S’in yerleşik SSD birimlerine sığmaya çalışacak gibi görünüyor. Bu da yeni nesilde çok kolay olacak gib durmuyor. Çünkü boyutlar artık oldukça artmış durumda. Bu SSD’ler konusunda “Seagate harici çözümler gelecek mi?” sorunun cevabı ise halen netlik kazanmış değil. Bu arada Seagate imzalı 1 TB’lık harici SSD’nin yurt dışında ön siparişe açıldığını belirtelim.

Xbox Series X / S’in 1 TB’lık harici SSD fiyatı belli oldu 3 – 960x0 1

Xbox Series X / S’in 1 TB’lık harici SSD fiyatı belli oldu 4 – 960x0 1

Xbox Series X için teknik detaylar şöyle

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan (Firmalara 13,5 GB) konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık / gölge detayları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir