1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Xiaomi Mi 10 Ultra ile 3 bin kilometre uzaktan araba kullanıldı [Video]

Xiaomi Mi 10 Ultra ile 3 bin kilometre uzaktan araba kullanıldı [Video]

Xiaomi Mi 10 Ultra en güçlü Android telefon modelleri

Geçtiğimiz ay fotoğrafı olarak lanse edilen Xiaomi Mi 10 Ultra için dikkat toplayan bir projeye daha imza atıldı. Bu sefer 5G teknolojisi ön planda.

Redmi K30 Ultra ile birlikte tanıtılan Xiaomi Mi 10 Ultra, öğreniyorsunuz evrensel olarak satılmayacak olması üzen aygıtlar arasında yer alıyor. Bu açıdan Türkiye’de de fotoğrafı olarak satılmayacak olan telefon, işletmenin son reklam kampanyası kapsamında özel bir emel için kullanıldı. İşletme, Mi 10 Ultra ve 5G SA teknolojisini kullanarak 3 bin kilometre uzaktan araba hakimiyet etti ve minik bir yarış yaptı. Bunun için özel bir yazılım kullanan Xiaomi, sürecin yalnızca 1 ms gecikmeile çalıştığını aktarıyor ve bu açıdan pürüzsüz bir tecrübe elde edilebildiğini aktarıyor. 5G teknolojisinin buna ihtimalleri de muhtemel kılacağı uzun zamandır söyleniyor. 5G ile uzaktan operasyon bile yapılabileceği aktarılıyor.

Xiaomi Mi 10 Ultra yurt dışında kaça satılıyor?

Amiral gemisi akıllı telefonun başlangıç maliyeti 8 GB + 128 GB için 763 dolar seviyesinde yer alıyor. Maliyetler 8 GB + 256 GB için 806 dolar, 12 GB + 256 GB için 864 dolar, 16 GB + 512 GB içinse 1.007 dolar seviyesinde. Arttaki kamera sistemiyle 120xzoom yapabilen telefon, aynı zamanda 120Whızlışarj dayanaklı batarya sistemi de çok ses getiriyor ve OLED ekranında 120 Hz yenileme hızı da sunuyor. Mi 10 Ultra modeli daha evvel de dediğimiz gibi dolaysız olarak “120” bedeli üzerine kuruluyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap