1. Anasayfa
 2. Haberler

Xiaomi Mi 10 Ultra ve Samsung Galaxy Note 20 Ultra kamera karşılaştırması [Video]

Xiaomi Mi 10 Ultra ve Samsung Galaxy Note 20 Ultra kamera karşılaştırması [Video]
0

Xiaomi Mi 10 Ultra ile Samsung Galaxy Note 20 Ultra modellerinin kameraları bir kere daha karşı karşıya geldi. Camera Test adlı YouTube kanalı tarafından yapılan karşılaştırmada her ik kameranın da eforu ortaya çıkıyor.

Paylaşılan karelerin çoğunda Samsung Galaxy Note 20 Ultra’nın Mi 10 Ultra’ya mukayeseyle daha doygun görüntüler sunduğu görülüyor. Bazı karelere bakıldığında Mi 10 Ultra daha iyi neticelere imza atarken bazı karelerde de Galaxy Note 20 Ultra daha iyi performans sergiliyor. Galaxy Note 20 Ultra’da 108 megapiksellik kamera, Mi 10 Ultra’da ise 48 megapiksel kamera bulunuyor. Özellikle Samsung’daki 108 megapiksel kamera sayesinde Note 20 Ultra piyasadaki rakiplerine mukayeseyle daha ayrıntılı resimler sürükleyebiliyor. Özellikle bu çözünürlük bedelinde bir resim çekildiğinde ve yakınlaştırma yapıldığında görüntülerde fazla kayıp yaşanmıyor. Ayrıca her iki telefon da saniyede 30 kare 8K video kaydına olanak tanıyor.

Xiaomi Mi 10 Ultra ve Samsung Galaxy Note 20 Ultra karşı karşıya

Piyasadaki en zaferli kameralara sahip olan uslu telefonlardan Mi 10 Ultra’nın ön tarafında 20 megapiksel kamera bulunuyor. Galaxy Note 20 Ultra’nın ön tarafında da 20 megapiksel kamera mevcut. Telefonları birbirleriyle karşı karşıya getiren videoyu haberin devamında izleyebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir