1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Xiaomi Mi 10 Ultra ve Samsung Galaxy Note 20 Ultra kameraları mercek altında [Video]

Xiaomi Mi 10 Ultra ve Samsung Galaxy Note 20 Ultra kameraları mercek altında [Video]

Xiaomi Mi 10 Ultra

Xiaomi Mi 10 Ultra ile Samsung Galaxy Note 20 Ultra modellerinin kameraları karşı karşıya geldi. TechTablets adlı YouTube kanalı tarafından yapılan karşılaştırmada telefonların kamera performansları mercek altına alınıyor.

Piyasadaki en başarlı kameralara sahip olan modeller neredeyse DSLR resim aygıtları seviyesinde performans sergiliyor. Hem yakınlaştırma hem de gece performansında çıtayı yükselten modellerden Mi 10 Ultra modelinde F/1.9 diyaframlı 48 megapiksel kamera yer alıyor. Samsung Galaxy Note 20 Ultra’da ise F/1.8 diyaframlı 108 megapiksel karşımıza çıkıyor. Samsung’da kullanılan ana kamera daha ayrıntılı resimler çekilmesini muhtemel kolsa da Mi 10 Ultra da çok iyi kamera performansına sahip. Paylaşılan videoda kameraların bazı karelerde neredeyse eş performans sergilediği görülüyor. Bazı karelerde Mi 10 Ultra modeli bazı karelerde ise Note 20 Ultra daha galibiyetli resimler üretiyor.  Özellikle düşük ışıkta yapılan çekimlerde her iki kamera da galibiyetli işlere imza atıyor.

Xiaomi Mi 10 Ultra kamera performansıyla DxOMark’tan yüksek puan almıştı

Xiaomi imzalı modelin ön tarafında 20 megapiksel megapiksel selfie kamerası taşıyor. Arkada ise spesifik olarak 48 megapiksel ana, 12 megapiksel telefoto, 48 megapiksel telefoto ve 20 megapiksel ultra geniş açı kameralarından oluşan dörtlü montaj bizleri karşılıyor. 120 kat yakınlaştırma sayesinde uzaklardaki gözle görülmeyen nesneleri görmek muhtemel oluyor. Galaxy Note 20 Ultra ise 50 kat dijital yakınlaştırmaya ihtimal tanıyor. Samsung imzalı model 8K video kaydına destekledirken Xiaomi imzalı modelde 4K video kayıt özelliği bulunuyor. Xiaomi Mi 10 Ultra hakkındaki tüm ayrıntılara buraya, Galaxy Note 20 Ultra hakkındaki ayrıntılara buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap