1. Anasayfa
 2. Haberler

Xiaomi Mi 10 Ultra ve Samsung Galaxy Note 20 Ultra kameraları mercek altında [Video]

Xiaomi Mi 10 Ultra ve Samsung Galaxy Note 20 Ultra kameraları mercek altında [Video]
0

Xiaomi Mi 10 Ultra ile Samsung Galaxy Note 20 Ultra modellerinin kameraları karşı karşıya geldi. TechTablets isimli YouTube kanalı tarafından yapılan karşılaştırmada telefonların kamera performansları mercek altına alınıyor.

Piyasadaki en başarlı kameralara sahip olan modeller neredeyse DSLR fotoğraf makineleri düzeyinde performans sergiliyor. Hem yakınlaştırma hem de gece performansında çıtayı yükselten modellerden Mi 10 Ultra modelinde F/1.9 diyaframlı 48 megapiksel kamera yer alıyor. Samsung Galaxy Note 20 Ultra’da ise F/1.8 diyaframlı 108 megapiksel karşımıza çıkıyor. Samsung’da kullanılan ana kamera daha detaylı fotoğraflar çekilmesini mümkün kolsa da Mi 10 Ultra da çok iyi kamera performansına sahip. Paylaşılan videoda kameraların bazı karelerde neredeyse benzer performans sergilediği görülüyor. Bazı karelerde Mi 10 Ultra modeli bazı karelerde ise Note 20 Ultra daha başarılı fotoğraflar üretiyor.  Özellikle düşük ışıkta yapılan çekimlerde her iki kamera da başarılı işlere imza atıyor.

Xiaomi Mi 10 Ultra kamera performansıyla DxOMark’tan yüksek puan almıştı

Xiaomi imzalı modelin ön tarafında 20 megapiksel megapiksel selfie kamerası taşıyor. Arkada ise spesifik olarak 48 megapiksel ana, 12 megapiksel telefoto, 48 megapiksel telefoto ve 20 megapiksel ultra geniş açı kameralarından oluşan dörtlü kurulum bizleri karşılıyor. 120 kat yakınlaştırma sayesinde uzaklardaki gözle görülmeyen nesneleri görmek mümkün oluyor. Galaxy Note 20 Ultra ise 50 kat dijital yakınlaştırmaya imkan tanıyor. Samsung imzalı model 8K video kaydına destek verirken Xiaomi imzalı modelde 4K video kayıt özelliği bulunuyor. Xiaomi Mi 10 Ultra hakkındaki tüm detaylara buraya, Galaxy Note 20 Ultra hakkındaki detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir