1. Anasayfa
 2. Haberler

Xiaomi Mi 10T serisi için beklenen Türkiye müjdesi geldi

Xiaomi Mi 10T serisi için beklenen Türkiye müjdesi geldi
0

Xiaomi Mi 10T serisi için dakikalar önce Xiaomi Türkiye tarafından uzun zamandır beklenen Türkiye müjdesi verildi.

Üç farklı modelde oluşan Xiaomi Mi 10T serisi için Xiaomi Global kısa süre önce 30 Eylül tarihli resmi etkinliği duyurdu. Bunun hemen üstüne aynı etkinliği Xiaomi Türkiye de paylaştı. Bu sayede modellerin Türkiye’de de satılacağı kesinleşmiş oldu. Türkiye’ye Mi 10T, Mi 10T Pro ve Mi 10 Lite modellerinin hepsi gelecek mi şimdilik bilinmiyor. Ancak en azından bir modelin kesin olarak geleceği artık yüzde yüzde netleşmiş oluyor. Bu da elbette sevindiriyor. Mi 9T serisiyle Türkiye’de ciddi satış rakamlarına ulaşan firma, bu yeni modeller yanında POCO X3 NFC‘nin Türkiye satışına da hazırlanıyor. Modelin önümüzdeki ay resmi olarak elde edilebilir hale geleceği tahmin ediliyor. Ancak Xiaomi Mi 10T serisi ile beraber POCO X3 NFC’nin da Türkiye fiyatı henüz bilinmiyor.

Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro için teknik olarak başka neler biliyoruz?

Teknik olarak baktığımız zaman Mi 10 T Pro modelinde Snapdragon 865 işlemci, 108 megapiksel arka ana kamera ve 5.000 mAh pil yer alıyor. Altta yer alan Mi 10 ise yine gücünü Snapdragon 865 işlemciden alıyor ve arkasında 64 megapiksellik ana kamera taşıyor. Bu modelin parmak izi sensörü yan tarafında yer alıyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir