1. Anasayfa
 2. Haberler

Xiaomi Mi Band 5 rakibi Amazfit Band 5 tanıtıldı; işte fiyatı

Xiaomi Mi Band 5 rakibi Amazfit Band 5 tanıtıldı; işte fiyatı
0

Mi Band 4 üstüne konumlandırılan Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik modelinin beklenen rakibi Amazfit Band 5 tanıtıldı.

Global pazara Mi Smart Band 5 adı altında sunulan Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik modelinin arkasında biliyorsunuz Huami firması yer alıyor. Huami‘nin kendi ürün gamı olan Amazfit serisine eklediği son modeli ise Amazfit Band 5 akıllı bileklik oldu. Ürün halen resmi olarak tanıtılmadı. Ancak bileklik kısa süre önce Amazon üzerinde listelendi. Mi Band 5 ile aynı tasarıma sahip olan yeni ürün, 1,1 inç 126×294 piksel renkli AMOLED ekrana sahip ve 45’ten fazla saat arayüzü taşıyor. Farklı renklerde gelen model, SpO2 ile nabız sensörlerine sahip ve her kalemde aktivite takibi yapabiliyor. Amazon Alexa desteği öne çıkan detaylarından olan Amazfit Band 5 akıllı bileklik, 125 mAh pil üzerine kuruluyor ve bununla 15 günlük bir pil ömrü sunuyor. Modelin fiyatı ise yurt dışında 45 dolar seviyesinde yer alıyor. Satışa 21 Eylül tarihinde Amazon üzerinden başlanacağı da gelen bilgiler arasında.

Amazfit Band 5 ile kafa kafaya rekabet edecek Xiaomi Mi Band 5 için bilinmesi gerekenler şöyle

Akıllı bileklik, arkasındaki özel manyetik port sayesinde kayışı çıkarmadan rahatlıkla şarj edilebiliyor. Bünyesinde 1,2 inç renkli bir AMOLED ekran yer alan ve burada Mi Band 4’e oranla yüzde 20’lik bir artış getiren bileklik, bünyesinde 100’den fazla saat arayüzü taşıyor. NFC desteğiyle gelen ürün, 11 farklı profesyonel spor moduna sahip ve kadın sağlığı için de özel modlar taşıyor. Bağlı telefon kamerası için deklanşör görevi üstlenebilen ve gelişmiş sensörleriyle nabız ölçümü sunan akıllı bileklik Mi Band 5, yukarıda da dediğimiz gibi uyku takibi yapabiliyor. Kullanıma da bağlı olarak 2 haftaya yakın pil ömrü bulunan model, çok dikkat çekiyor. 

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir