1. Anasayfa
 2. Haberler

Yayıncılar için harika uygulama Nvidia Broadcast çıktı [İndir]

Yayıncılar için harika uygulama Nvidia Broadcast çıktı [İndir]
0

Nvidia, yeni RTX serisi kartları yanında Nvidia Broadcast adını verdiği yayıncılara özel uygulamasını da duyurmuştu. İşte bu uygulama çıktı.

Herhangi bir amaç için canlı yayın yapan kişiler için hazırlanan Nvidia Broadcast uygulaması, artık buradan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Daha önce de aktardığımız üzere oldukça basit bir arayüze sahip olan uygulama, arkasında çok güçlü bir yazılım / yapay zeka altyapısı taşıyor. Firmaya göre sadece NVIDIA GeForce RTX 2060, Quadro RTX 3000, TITAN RTX veya üzeri ekran kartlarıyla çalışan bu uygulama, yayıncıların hayatını kilit birkaç konuda oldukça rahatlatıyor. Örneğin bu uygulama ile ortam gürültüsü tamamen ortadan kaldırılabiliyor. Uygulama ile sadece tuşa basarak mikrofonun canlı yayınlarda dahi sadece sizin sesinizi karşı tarafa iletmesini sağlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda Broadcast uygulaması ile yeşil ekran olmadan arka planı ortadan kaldırmak da mümkün. Bu yapı aynı zamanda arka tarafı bulanık hale de getirebiliyor. Böylece yayına girmeden önce bulunduğunuz ortamı düzenlemek zorunda kalmıyorsunuz. Nvidia ise uygulamayı şöyle tanıtıyor:

“NVIDIA Broadcast uygulaması, oyun alanınızı ev stüdyosuna dönüştürür. Yapay zekayla geliştirilmiş ses ve video ile canlı yayınlarınızı, sesli sohbetlerinizi ve video konferans görüşmelerinizi bir üst seviyeye taşıyın.”

Nvidia Broadcast uygulaması RTX ekran kartına sahip herkesin işine yarayacak

Uygulamada yukarıdakilere ek olarak aynı zamanda bir otomatik takip özelliği de yer alıyor. Kameraya dijital olarak zoom yapan özellik, yayıncının yüzünü algılıyor ve sürekli olarak takip edebiliyor. Bu da yayınlarda sürekli hareket eden kişiler için çok iyi duruyor. Uygulamanın yapabildiklerini gösteren tanıtım videosunu yukarıda izleyebilirsiniz. Bu uygulamayı çalıştıracak kişilerin sistemlerinden en az 8 GB RAM ve Intel Core i5 8600, AMD Ryzen r5 2600 veya üzeri işlemciye sahip olması tavsiye ediliyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir