1. Anasayfa
 2. Haberler

Yeni nesil Nissan Micra için karar verildi; kontrol Renault’da!

Yeni nesil Nissan Micra için karar verildi; kontrol Renault’da!
0

Uzun süredir sıkı bir işbirliği içerisinde olan Renault-Nissan ikilisi, görüşmelerin ardından yeni Nissan Micra için karara vardı.

Günümüzde Türkiye pazarında da satışta olan versiyonu 2017 yılında karşımıza çıkarılan Nissan Micra, B sınıfındaki rekabetin nispeten gerisinde kaldı. Aracın Türkiye’ye tanıtımının üzerinden neredeyse 2 yıl sonra getirilmesi de yaşanan bu geride kalınma sürecinin temek sebepleri arasında. Araçla ilgili bür süredir çözüm arayışı içerisinde olan Nissan, arayışlarını ortağı Renault kanadında sonlandırmış gibi görünüyor. Uzun süredir sıkı bir işbirliği içerisinde olan ikili arasındaki görüşmelerin ardından, yeni Micra’nın geliştirilmesinden ve üretiminden tamamen Renault’nun sorumlu olacağı dış basında büyük yankı uyandırdır. Aracın geleceği, Nissan’ın Operasyon Direktörü Ashwani Gupta’nın Fransa merkezli Le Monde gazetesine verdiği röportajda karşımıza çıkıyor.

Strateji Nissan Micra ile sınırlı kalmayacak

Gupta’nın marka içerisinde uzun istişarelerin ardından alınan bu kararın arkasında yeni bir liderlik stratejisinin olduğunu söylemesi oldukça ilgi çekici. Gupta açıklamalarında; “Yeni nesil Micra için Renault’u takip edeceğiz ve ortağımızda gelecekteki Micra’yı bizim için geliştirmesini ve üretmesini isteyeceğiz. Bu strateji aynı zamanda Avrupa için Renault Captur ve Nissan Juke gibi gelecekteki küçük B-SUV modellerinden de sorumlu olacak. Nissan ise yeni nesil C-SUV modellerinde ön planda olacak. Qashqai ve kardeşi Kadjar’ı burada örnek gösterebiliriz.” ifadelerine yer verdi.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir