1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Yeni jenerasyon Nissan Micra için karar verildi; hakimiyet Renault’da!

Yeni jenerasyon Nissan Micra için karar verildi; hakimiyet Renault’da!

2020 Nissa Micra

Uzun zamandır sıkı bir işbirliği içerisinde olan Renault-Nissan ikilisi, görüşmelerin ardından yeni Nissan Micra için karara vardı.

Günümüzde Türkiye pazarında da satışta olan versiyonu 2017 senesinde karşımıza çıkarılan Nissan Micra, B sınıfındaki rekabetin oranla gerisinde kaldı. Vasıtanın Türkiye’ye tanıtımının üzerinden neredeyse 2 sene sonra getirilmesi de yaşanan bu geride kalınma sürecinin temek nedenleri arasında. Vasıtayla alakalı bür zamandır çözüm arayışı içerisinde olan Nissan, arayışlarını ortağı Renault kanadında sonlandırmış gibi görünüyor. Uzun zamandır sıkı bir işbirliği içerisinde olan ikili arasındaki görüşmelerin ardından, yeni Micra’nın geliştirilmesinden ve yapımından tamamen Renault’nun mesul olacağı dış medyada büyük eko uyandırdır. Vasıtanın geleceği, Nissan’ın İşlem Direktörü Ashwani Gupta’nın Fransa merkezli Le Monde gazetesine verdiği mülakatta karşımıza çıkıyor.

Strateji Nissan Micra ile hudutlu kalmayacak

Gupta’nın marka içerisinde uzun istişarelerin ardından alınan bu kararın artta yeni bir liderlik taktiğinin olduğunu söylemesi oldukça alaka çekici. Gupta açıklamalarında; “Yeni jenerasyon Micra için Renault’u takip edeceğiz ve ortağımızda gelecekteki Micra’yı bizim için geliştirmesini ve üretmesini isteyeceğiz. Bu strateji aynı zamanda Avrupa için Renault Captur ve Nissan Juke gibi gelecekteki ufak B-SUV modellerinden de mesul olacak. Nissan ise yeni jenerasyon C-SUV modellerinde ön tasarıda olacak. Qashqai ve kardeşi Kadjar’ı burada misal gösterebiliriz.” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap