1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Yeni rekor gelebilir; neredeyse sıfır Nissan Skyline GT-R R34 V-Spec II Nur Millennium Jade satışta

Yeni rekor gelebilir; neredeyse sıfır Nissan Skyline GT-R R34 V-Spec II Nur Millennium Jade satışta

Nissan Skyline GT-R R34 V-Spec II Nur Millennium Jade

Geçtiğimiz günlerde bir rekorla gündeme gelen Nissan Skyline GT-R R34 V-Spec II Nur Millennium Jade, bir kez daha karşımızda yer alıyor.

Daha önce de söylediğimiz gibi spor otomobil denildiği zaman akla gelen bir numaralı araçlardan olmayı sürdüren Nissan Skyline GT-R R34, yıllar içerisinde üretilmiş özel sürümlere sahip. Bunlardan birisi 1.000’den biraz fazla üretilen GT-R Nur versiyonları. Kısaca hatırlamak adına bu versiyonların 718 tanesinin V-Spec II olduğu, sadece 285 tanesinin ise M-Spec olduğu aktarılıyor. Burada daha da nadir bir durum bulunuyor. GT-R Nur altındaki 718 adet V-Spec II’nin sadece 156 tanesi “Millennium Jade” rengine sahip. GT-R Nur altındaki 285 adet M-Spec’in ise sadece 144 tanesi fabrikadan “Millennium Jade” renkte çıktığı aktarılıyor. İşte bu Millennium Jade renkli M-Sec Nur versiyonlardan birisi geçtiğimiz hafta tam313 bin dolara satılmış ve bunun daha önceki 302 bin dolarlık rekoru geçtiği aktarılmıştı.

Şimdi ise bir Nissan Skyline GT-R R34 V-Spec II Nur Millennium Jade satışa çıktı

Bu satışa sunulan araca ise tam 485 bin dolar isteniyor. Bunun arkasındaki en büyük neden elbette aracın nadir V-Spec II Nur Millennium Jade sürümü olması. Ancak burada çok daha büyük bir etken bulunuyor. O da modelle sadece 362 km yapılmış olması. Yani karşımızda neredeyse sıfır bir GT-R R34 yer alıyor. Aracın ilan fotoğraflarında da görebileceğiniz üzere daha koltukları üzerindeki koruma örtüleri duruyor. Karşılaştırmak adına bu araca istenen fiyatın yarına 2021 Nissan GT-R Nismo alınabiliyor. 485 bin dolarlık satışın yapılması halinde gerçekten nefes kesen bir rekor geliyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap