1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Senenin en eksantrik modeli LG Wing tanıtıldı; işte özellikleri

Senenin en eksantrik modeli LG Wing tanıtıldı; işte özellikleri

LG Wing

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG‘nin çok dikkat toplayan yeni akıllı telefon modeli LG Wing sonunda fotoğrafı olarak lanse edildi.

Değişik çıkış tarihleri kafa karıştıran LG Wing, fotoğrafı olarak tüm ayrıntılarıyla karşımızda. Telefon daha evvel yapılan sızıntılar üzerini öğreniyorsunuz eşsiz bir dönen ekranlı bir tasarımı özümsüyor ve bu açıdan çok değişik bir alternatif oluşturuyor. Basmakalıpta dikey olan ana ekran dönerek yatay hale geliyor ve böylece alttaki minik ebatlı ikinci ekran ortaya çıkıyor. İşte bu yapı iki değişik kilit kullanım senaryosunu getiriyor. Telefon bu sayede ilk olarak çiftli uygulama kullanımı getiriyor. Kullanıcılar üstteki yatay ekranda başka uygulama, alttaki dikey ekranda ise başka uygulama açabiliyor ve ikisini de etkin olarak kullanabiliyor. Ya da misalin yukarıyadaki yatay ekranda YouTube videosu izlenirken alttaki ekranda izlenilen videonun yorumlarına bakılabiliyor. Burada şirket özellikle çiftli uygulama kullanımına odaklanıyor. İki değişik renkte hazırlanan telefon, ön suratında ince diyebileceğimiz çerçeveler taşıyor.

Teknik olarak baktığımız zaman 5G yardımlı Wing, eforunu Snapdragon 765G operasyoncudan ve 8 GB RAM‘den alıyor ve 256 GB dahili depolama ile geliyor. Modelin önünde 6,8 inç P-OLED 2460×1080 piksel ekran yer alıyor. Ön ekranın artta ise 3,9 inç 1240×1080 piksel ekran bizleri karşılıyor. Donakaltıcı biçimde 32 megapiksel pop-up selfie kamerası kullanan telefon, artta üçlü kamera taşıyor. Burada 64 megapiksel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel ultra geniş açı kamera yer alıyor. Evet telefonda ilginç biçimde iki adet ultra geniş açı kamera kullanılıyor. Burada bir kamera videoya odaklanıyor ve ciddi görüntü değişmezleme getiriyor. 4.000 mAh bataryayı bulunan telefon, 260 gram ağırlığa sahip. Başka Bir Deyişle çift ekrandan dolayı azıcık ağır bir telefon karşımızda. Modelde su geçirmezlik de yer almıyor.

LG Wing Türkiye’de satılmayacaktır

Ancak yeniden de bu mevzuda kesin bir açıklama yapılmış değil. Velvet modelini Türkiye’ye getiren LG’nin burada bir sürpriz yapma olasılığı her zaman bulunuyor. Peki model yurt dışında kaça satılacak? Henüz yurt dışı maliyeti verilmedi. Ancak 1.000 dolarlık bir bir maliyetin beklendiğini söylemek gerekiyor.

LG Wing’in teknik özellik tablosu

Ekran Önde 6,8 inç P-OLED 2460×1080 piksel altta 3,9 inç 1240×1080
İşlemci Snapdragon 765G
RAM 8 GB
Depolama 256 GB
Ön kamera 32 megapiksel
Arka kamera 64 megapiksel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel ultra geniş açı
İşletim sistemi Android 10
Pil 4.000 mAh
Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap