1. Anasayfa
 2. Haberler

Yılın en ilginç modeli LG Wing tanıtıldı; işte özellikleri

Yılın en ilginç modeli LG Wing tanıtıldı; işte özellikleri
0

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG‘nin çok dikkat çeken yeni akıllı telefon modeli LG Wing sonunda resmi olarak lanse edildi.

Farklı çıkış tarihleri kafa karıştıran LG Wing, resmi olarak tüm detaylarıyla karşımızda. Telefon daha önce yapılan sızıntılar üzerinden biliyorsunuz benzersiz bir dönen ekranlı bir tasarımı benimsiyor ve bu açıdan çok farklı bir seçenek oluşturuyor. Normalde dikey olan ana ekran dönerek yatay hale geliyor ve böylece alttaki ufak boyutlu ikinci ekran ortaya çıkıyor. İşte bu yapı iki farklı kilit kullanım senaryosunu getiriyor. Telefon bu sayede ilk olarak çiftli uygulama kullanımı getiriyor. Kullanıcılar üstteki yatay ekranda başka uygulama, alttaki dikey ekranda ise başka uygulama açabiliyor ve ikisini de aktif olarak kullanabiliyor. Ya da örneğin yukarıdaki yatay ekranda YouTube videosu izlenirken aşağıdaki ekranda izlenilen videonun yorumlarına bakılabiliyor. Burada firma özellikle çiftli uygulama kullanımına odaklanıyor. İki farklı renkte hazırlanan telefon, ön yüzünde ince diyebileceğimiz çerçeveler taşıyor.

Yılın en ilginç modeli LG Wing tanıtıldı; işte özellikleri 3 – ekran resmi 2020 09 14 17

Yılın en ilginç modeli LG Wing tanıtıldı; işte özellikleri 4 – ekran resmi 2020 09 14 17

Teknik olarak baktığımız zaman 5G destekli Wing, gücünü Snapdragon 765G işlemciden ve 8 GB RAM‘den alıyor ve 256 GB dahili depolama ile geliyor. Modelin önünde 6,8 inç P-OLED 2460×1080 piksel ekran yer alıyor. Ön ekranın arkasında ise 3,9 inç 1240×1080 piksel ekran bizleri karşılıyor. Şaşırtıcı şekilde 32 megapiksel pop-up selfie kamerası kullanan telefon, arkasında üçlü kamera taşıyor. Burada 64 megapiksel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel ultra geniş açı kamera yer alıyor. Evet telefonda garip şekilde iki adet ultra geniş açı kamera kullanılıyor. Burada bir kamera videoya odaklanıyor ve ciddi görüntü sabitleme getiriyor. 4.000 mAh pili bulunan telefon, 260 gram ağırlığa sahip. Yani çift ekrandan dolayı biraz ağır bir telefon karşımızda. Modelde su geçirmezlik de yer almıyor.

LG Wing Türkiye’de satılmayacaktır

Ancak yine de bu konuda kesin bir açıklama yapılmış değil. Velvet modelini Türkiye’ye getiren LG’nin burada bir sürpriz yapma ihtimali her zaman bulunuyor. Peki model yurt dışında kaça satılacak? Henüz yurt dışı fiyatı verilmedi. Ancak 1.000 dolarlık bir bir fiyatın beklendiğini söylemek gerekiyor.

LG Wing’in teknik özellik tablosu

Ekran Önde 6,8 inç P-OLED 2460×1080 piksel altta 3,9 inç 1240×1080
İşlemci Snapdragon 765G
RAM 8 GB
Depolama 256 GB
Ön kamera 32 megapiksel
Arka kamera 64 megapiksel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel ultra geniş açı
İşletim sistemi Android 10
Pil 4.000 mAh
Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir