1. Anasayfa
 2. Haberler

Yılın en ilginç telefon modeli LG Wing ne kadar sağlam? [izle]

Yılın en ilginç telefon modeli LG Wing ne kadar sağlam? [izle]
0

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG‘nin çok dikkat çeken yeni akıllı telefon modeli LG Wing, beklenenden daha sağlam bir model.

LG Wing biliyorsunuz benzersiz bir dönen ekranlı bir tasarımı benimsiyor ve bu açıdan çok farklı bir seçenek oluşturuyor. Normalde dikey olan ana ekran dönerek yatay hale geliyor ve böylece alttaki ufak boyutlu ikinci ekran ortaya çıkıyor. İşte bu yapı LG’nin yukarıdaki videosuna göre üst seviye materyaller kullanılarak hazırlanmış. Firma videoda modelin hareketli yapısı için katlanabilir telefonlar gibi çok büyük testler yapıldığını ve uzun vadede dahi bir sorun yaşanmayacağını gösteriyor. Henüz satış fiyatı bilinmeyen yılın en ilginç akıllı telefon modeli, doğal olarak hareketli yapısı ve pop-up kamerası nedeniyle tamamen su geçirmez değil.

Ancak LG burada güzel bir adım atmış ve sudan zarar görecek iç donanımları özel bir kaplama ile kaplamış. Bu gerçekten oldukça mantıklı görünüyor. Bu kaplama sayesinde içeriye sızan suyun bir zarar vermeyeceği aktarılıyor. Düşmelere / darbelere de dayanıklı denilen telefon, LG’nin fark yaratan tek akıllı telefonu da olmayacak. Şirketten önümüzdeki dönemde uzayabilen / genişleyebilen bir akıllı telefon da gelecek.

Türkiye’de satılması beklenmeyen telefon hakkında LG Mobil İletişim Şirketi Başkanı Morris Lee’nin resmi açıklaması şöyle: “LG Wing, Explorer Projesi girişimimizin heyecan verici bir başlangıcı olarak yeni bir mobil keşif çağını başlatıyor. Bugün piyasada bulunan her şeyden farklı olan bu yenilikçi cihaz, sektördeki statükoya meydan okuyor ve tüketicilere akıllı telefon hakkında düşünmek için yeni yollar açacak yeni bir mobil deneyim sunuyor.”

LG Wing teknik özellikleri neler?

5G destekli Wing, gücünü Snapdragon 765G işlemciden ve 8 GB RAM‘den alıyor ve 256 GB dahili depolama ile geliyor. Modelin önünde 6,8 inç P-OLED 2460×1080 piksel ekran yer alıyor. Ön ekranın arkasında ise 3,9 inç 1240×1080 piksel ekran bizleri karşılıyor. Şaşırtıcı şekilde 32 megapiksel pop-up selfie kamerası kullanan telefon, arkasında üçlü kamera taşıyor. Burada 64 megapiksel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel ultra geniş açı kamera yer alıyor. Evet telefonda garip şekilde iki adet ultra geniş açı kamera kullanılıyor. Burada bir kamera videoya odaklanıyor ve ciddi görüntü sabitleme getiriyor. 4.000 mAh pili bulunan telefon, 260 gram ağırlığa sahip.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir