1. Anasayfa
 2. Haberler

Yuvarlak ekranlı OPPO akıllı saat yolda olabilir

Yuvarlak ekranlı OPPO akıllı saat yolda olabilir
0

Akıllı telefon pazarının dev ismi OPPO, artık akıllı saat pazarında da yer alıyor. Firma bu alanda yeni ürünler üzerinde de çalışıyor.

Kare tasarıma sahip etkileyici OPPO Watch akıllı saat, kısa süre önce 46 mm için 2.299 TL, 41 mm içinse 1.799 TL seviyesinde Türkiye’de satışa sunuldu. Firmanın gelişmiş özelliklere sahip modeli Apple Watch benzeri tasarımı ile oldukça beğenilmiş ancak yine de çoğu kişiyi kare olmasıyla üzmüştü. LetsGoDigital tarafından bulunan ve görselleştirilen yeni bir patente göreyse firma yuvarlak tasarımlı model de geliştiriyor. Akıllı saat için hazırlanan ilk tasarım, gerçekten güzel görünen bir modeli karşımıza çıkarıyor. Bu yuvarlak saatin yan tarafında Apple Watch’lar gibi döndürülebilir ile normal bir buton taşıdığı görülüyor. Arkada ise standart ölçüm sensörleri yer alıyor. OPPO imzalı bu yuvarlak saatin ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

Yuvarlak ekranlı OPPO akıllı saat yolda olabilir 3 – yuvarlak ekranli oppo akilli saat yolda olabili 2

Yuvarlak ekranlı OPPO akıllı saat yolda olabilir 4 – yuvarlak ekranli oppo akilli saat yolda olabili 2

OPPO Watch akıllı saat dikkat çekiyor

Teknik olarak baktığımız zaman modelin 46 mm versiyonu 1,91 inç 402×476 piksel, 41 mm versiyonu ise 1,6 inç 320×360 piksel AMOLED ekran ile geliyor. Sırasıyla 430 mAh ve 300 mAh pil kapasiteleri bulunan Watch, gücünü Snapdragon Wear 3100 ve Ambiq Micro Apollo3 işlemcilerden alıyor. Her türlü kalemde aktivite takibi yapabilen saatin işletim sistemi sevindirici şekilde Google imzalı Wear OS. Yani model uygulama desteği konusunda birçok rakibinden çok daha iyi bir konumda yer alıyor. Elbette suya karşı dayanıklı olan akıllı saatin 46 mm versiyonu için Siyah / Parlak Altın, 41 mm versiyonu için Siyah / Pembe Altın / Gümüş renk seçenekleri sunuluyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir