Kızaklı tasarıma sahip çift ekranlı iPhone 13 konsepti [Video]
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Kızaklı tasarıma sahip çift ekranlı iPhone 13 konsepti [Video]

0

iPhone 12ailesi henüz tanıtılmamışken tasarımcılar iPhone 13 ile ilgili konsept çalışmalara imza atıyor. Önümüzdeki yılın eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz telefon modelinin tasarım detaylarını gösteren bir video ortaya çıktı.

Multi Tech Media isimli YouTube kanalı tarafından hazırlanan videoda telefonun tasarımını görüyoruz. Konsept iPhone 13 modeliyle birlikte telefondaki çentikli tasarım yerini tamamen çerçevesiz bir ekran yer alıyor. Telefon ön tarafında ekran delikli bir kamera göze çarpıyor. Önceki modellerle karşılaştırıldığında çok daha minimalist bir tasarıma sahip olan modelde kızaklı tasarım da dikkat çekiyor. Kızaklı tasarım sayesinde iPhone 13 konsepti ikinci bir ekrana kavuşuyor. İkinci ekran sayesinde ayarlara daha hızlı ulaşılabiliyor. Ayrıca bu ekran oyun deneyimine de kolaylık sağlıyor.

iPhone 13 konsepti kamera performansıyla da göz dolduruyor

Örneğin telefonda bir oyun açıldığında ikinci ekranda oyun kontrolleri açılıyor. Bu sayede kullanıcılar konforlu bir oyun deneyimi yaşayabiliyor. 64 megapiksel geniş açılı kameraya 40 megapiksel telefoto, 64 megapiksel anamorfik kamera ve LIDAR tarayıcı eşlik ediyor. Telefonun ön tarafında 44 megapiksel geniş açı ön kamera karşımıza çıkıyor. Daha hızlı bir işlemciye sahip olacak modelde pek tabii 5G teknolojisi de bulunuyor. Telefon konsept olduğu için üretim bandına girmesi beklenmiyor. Hazırlanan konsept videosunu haberin devamından izleyebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir