1. Anasayfa
 2. Haberler

TikTok’u satın almak için Triller devreye girdi: İlk öneri 20 milyar dolar

TikTok’u satın almak için Triller devreye girdi: İlk öneri 20 milyar dolar
Photo by cottonbro on Pexels.com
0

Son zamanlarda Amerika Birleşik Devletlerinin gündemini bir hayli meşgul eden Çinli video paylaşım uygulaması TikTok, ülkedeki haklarını satmak için Microsoft, Oracle ve Walmart ile görüşme halinde.

TikTok uygulamasının sahibi Çinli teknoloji işletmeyi ByteDance’in Amerika Birleşik Devletlerindeki işlemlerini 90 gün içinde elden çıkarmasına müteveccih geçtiğimiz haftalarda bir kararname yayınlayan Donald Trump, bu mevzuda kararlı tutumunu sürdürüyor.

Yeni ortaya çıkan bilgilere göre TikTok’un rakip uygulaması Triller, TikTok’un Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Hindistan ve Yeni Zelanda’da haklarını satın almak için 20 milyar dolarlık bir öneri yaptı.

tiktok

Triller’in idare heyeti başkanı Bobby Sarnevesht, görüşme ile alakalı, “Centricus aracılığıyla doğrudan ByteDance başkanına bir öneri sunduk. Önerimiz şu anda başkan tarafından değerlendiriliyor.” dedi.

Ancak Centricus’un, yalnızca 27 milyar dolarlık varlığa sahip olduğu için lüzumlu kaynakları nasıl temin edeceği bilinmezliğini koruyor.

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump, TikTok’un  rakibi olan Triller uygulamasında geçtiğimiz günlerde hesap açmıştı.

TikTok’a rakip olarak geliştirilen ve hemen hemen aynı özelliklere sahip Triller, birkaç hafta içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’de 700 binden fazla aygıta indirildi.

TikTok u satın almak için Triller devreye girdi: İlk teklif 20 milyar dolar #2

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir